Bitter Daisies (O sabor das margaridas) İnceleme

Bitter Daisies yada orijinal adıyla O sabor das margaridas, ilk olarak Ekim 2018’de Galiçya Televizyonunda, 29 Mart 2019’da Netflix aracılığı ile yayınlanan gerilim, polisiye türündeki mini dizi.

İspanya, Galiçya‘nın küçük bir kasabası olan Murias, dışarıdan bakıldığında herkesin birbirini tanıdığı, hiç bir büyük sorunun olmadığı sakin bir kasabadır. Ta ki Marta Labrada (Paloma Saavedra) adındaki bir kızın kaybolması ve onu aramak için Rosa Vargas (María Mera) adındaki bir dedektifin kasabaya gelmesiyle.

Kimsenin önem vermediği, kaçıp gitmiştir dediği Marta‘yı aramaya başlayan Rosa, kasabada işlenen bir dizi kadın cinayeti olayını ortaya çıkarır. O dışarıdan huzurlu, sakin görünen kasaba artık herkesin suçlu olabileceği, katillerin, sapıkların ve kurdukları düzene ev sahipliği yapan bir hal alır. Ve Rosa‘nın çabalarıyla yalanlar, işlenmiş suçlar bir bir ortaya çıkarken gizli amaçlarda ortaya çıkıyor.

Altı bölümden oluşan Bitter Daisies hakkında spoiler vermemek adına daha fazla bahsetmek istemiyorum. Kendi hesabı da olduğunu öğrendiğimiz Rosa, adım adım gizemleri çözerken, biz sürekli birilerinden şüpheleniyoruz. Kesin budur, bu yapmıştır derken 6 bölümden oluşan dizi bitiveriyor.

Finaliyle ilgili konuşacak olursak kısmen adaletin yerini bulduğunu -kimin, kimlerin olduğunu söylemiyorum spoiler sayılmaz- söylebiliriz. Bu final, beni açıkçası tam olarak tatmin edemedi. Belki de bazı şeylerin değişmeyeceğini anlatmak istemişlerdir, bilemiyorum. Umarım izlerseniz ve yorumlarda bu konu hakkında fikrinizi belirtirsiniz. Bitter Daisies yada Guardia O sabor das margaridas, şans verilmesi gereken bir yapım.

Görsel: Netflix

Bitter Daisies (O sabor das margaridas) İnceleme” üzerine 2 görüş

Bir Cevap Yazın

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön