Children of Silentown – İlk Bakış

Steam Oyun Festivali sırasında demosunu oynadığım ve görüşlerimi paylaştığım oyunlara Children of Silentown ile devam ediyoruz.

Point and click macera oyunu olan Children of Silentown son derece karanlık ve ürkütücü bir atmosfere sahip. Gotik tarza sahip, boş gözlü karakterlerinde bunda etkisi büyük. Hikayeye ana karakterimiz Lucy‘nin gördüğü kabus ile başlıyoruz ve çok geçmeden kasabanın diğer çocuklarında da benzer durumun olduğunu öğreniyoruz. Bu kasvetli kasabada bir şeylerin düzgün gitmediği açık bir şekilde belliyken ailemizin gizli konuşmaları, gece dışarısının tehlikeli olduğu uyarıları ve ormandan gelen sesler bu durumu netleştiriyor.

Etrafta dolaşarak keşifler yaptığımız, insanlarla konuştuğumuz ve çevremizle, eşyalarla etkileşime girip ufak bulmacalarla uğraştığımız demo versiyonun yanında bir de mini games başlığı altında iki farklı mini oyun, bulmaca, sunulmuş ki bunlar tam versiyonda hikaye akışı içerisinde karşımıza çıkacaktır. Ayrıca oyunda ilerledikçe karakterimiz Lucy melodiler topluyor ve şarkı söyleme yeteneğini geliştiriyor. Tam sürümde bu yetenekte sık sık işimize yarayacaktır.

Children of Silentown – Reveal Trailer
Elf Games / Youtube

Elf Games ve Luna 2 tarafından geliştirilen oyun ilk başta kısa film olarak düşünülürken oyun olmasına karar verilmiş. Demo versiyon hikaye konusunda yorum yapmak için kısa olsa da bende son derece merak uyandırdı. Belirtmeden yazıyı bitirmek istemiyorum, Children of Silentown görsel stiliyle de beni etkiledi. Oyunun steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. Ben istek listeme ekledim.

Children of Silentown – İlk Bakış” için bir görüş

Bir Cevap Yazın

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön