Dorfromantik – İlk Bakış

Steam Oyun Festivali kapsamında demolarını oynadığım ve beğendiğim oyunlar hakkındaki yazılara Dorfromantik ile devam ediyoruz.

Strateji ve puzzle türlerini birleştiren Dorfromantik‘de destemizde bulunan farklı türdeki altıgen karoları olabilecek en doğru şekilde yerleştirerek puan topluyor ve köyümüzü genişletiyoruz. Karoları yerleştirirken ise yapmamız gereken şehir planlamasını elde bırakmamak ve karoların gerekliliklerini, verdiği görevleri, yerine getirerek daha fazla puan ve yeni karolar elde etmek. Örneğin evler başka 8 evle daha komşu olmalı, yel değirmeni tarım arazilerine komşu olmadı ya ağaç, orman, bulunan karoları birleştirip belirli sayıda ağaç bulunan bir ormana dönüştürmeliyiz. Diğer yandan ise akarsu ve tren raylarının yerleşimini düşünmeliyiz ki uygun karoyu beklerken destemizdeki karoları tüketmeyelim. Elimizdeki karoların sayısı ise görev tamamladıkça artıyor, karolarımız tükendiğinde ise oyun son buluyor.

Dört oyun tasarımı öğrencisi tarafından kurulan Toukana Interactive hazırlanan Dorfromantik 25 Mart’ta çıkış yapıyor. Renkli, rahatlatıcı atmosfere ve hızlı, eğlenceli oynanışa sahip oyunu ben çok beğendim. Sizde Steam sayfasından oyunu istek listenize ekleyebilirsiniz.

One Reply to “Dorfromantik – İlk Bakış”

  1. […] Potion Craft: Alchemist Simulator – İlk Bakış Beacon Pines – İlk Bakış Children of Silentown – İlk Bakış Dorfromantik – İlk Bakış […]

    Cevapla

Bir Cevap Yazın