Huge in France 1. Sezon İnceleme

Gad Elmaleh ve Scott Keiji TakedaHuge in France
Görsel: Adam Rose/Netflix

Huge in France, Fransız komedyen Gad Elmaleh‘in kendisinin alternatif bir versiyonunu ortaya koyduğu komedi dizisi.

Fransa’da son derece ünlü olan komedyen Gad Elmaleh, ardı arkasına gelen gösteriler ve hareketli yaşam içerisinde tüm bunların ne için olduğunu sorgulamaya başlar. Uzun süredir kopuk olduğu eski eşi Vivian‘dan (Erinn Hayes) gelen haber sonrası oğlu Luke (Jordan Ver Hoeve) ile ilişkisini düzeltmeye karar verir ve soluğu Los Angeles‘da alır.

Fransa’da sokakta rahat yürüyemeyecek kadar ünlü olan Gad, uçaktan iner inmez gerçeklerle yüzleşir. Fransa’da büyük ama Amerika’da hiçtir. Öyle ki havaalanında güvenlik görevlilerine videolarını göstererek kim olduğunu anlatmak zorunda kalır. Üstelik bu daha başlangıç.

Blogger olan ve bir yandan insanlara terapi seansları yapan Vivian, oğlu Luke ve sevgilisi eski ünlü oyuncu ve model olan Jason Alan Ross (Matthew Del Negro) ile yaşamaktadır. Luke tıpkı Jason gibi bir model olmayı kendisine hedef edinmiştir. Gad, Amerika’da tanınmamasının yanında bir de bunlarla uğraşmak zorundadır.

Gad ElmalehHuge in France
Görsel: Adam Rose/Netflix

Hikaye güzel. Son derece ünlü ve zengin olan bir komedyen birden tüm bu ününden yoksun olduğu bir yerde, sudan çıkmış balığa döner. Tam olarak nasıl ifade edeceğimi bilmiyorum ama deneyeyim. Evet yer yer komik ancak karakterlerin içi çok boş, yapay. Vivian, kontrol manyağı bir kadın ve belli ki bu Gad ile geçmişte yaşadıklarından kaynaklanmış. Diğer yandan işe yaramaz, hayatı öylesine yaşayan biri gibi duran Jason ise Vivian işine odaklansın diye kariyerini bırakmış, kendi yapamadıklarını Luke için yapmak isteyen ve bu amaç için olmayacak fedakarlıklarda bulunan biri. Tüm bunlar ikinci planda bırakılarak hikayenin sıcaklığı, samimiyeti yok sayılmış. Gad ile oğlu ve Vivian arasındaki ilişki soğuk bir şeyler eksik. Tamam belki tarzı budur ve böyle olmalı. Ama bu hikaye yüzde tebessüm bırakacak şekilde de anlatılabilirdi. Mesela Turn Up Charlie bu samimiyete, sıcaklığa sahipti. Hala bazı kısımları zaman zaman aklıma geliyor.

Huge in France, 30 dakikalık 8 bölümden oluşan ilk sezonu ile sizi bekliyor. Hoş vakit geçirebileceğiniz bir yapım, yer yer gerçekten komik ancak ikinci sezon gelene kadar ilk sezonu hatırlar mıyım bilmiyorum. Fragmanını aşağıda bulabileceğiniz Huge in France hakkında ki düşüncelerinizi yorumlarda paylaşırsanız sevinirim.

Huge in France 1. Sezon Fragmanı – YouTube Netflix

Görseller: Adam Rose/Netflix

Huge in France 1. Sezon İnceleme” üzerine 3 görüş

Bir Cevap Yazın

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön