I Am Not Okay with This 1. Sezon İnceleme

Jonathan Entwistle ve Christy Hall tarafından Charles S. Forsman‘ın aynı adlı çizgi romanından uyarlanan I Am Not Okay with This, Netflix‘in The End Of The F***ing World ve Stranger Things karışımı gençlik dizisi.

I Am Not Okay with This özellikle The End of The F***ing World ile çok fazla benzerlikler taşıyor ki bunun sebebi oldukça açık. Her iki yapımda Charles S. Forsman‘ın çizgi romanlarına dayanıyor ve her ikisi de Jonathan Entwistle tarafından Netflix için hazırlanıyor. Onu seven bunu da sever.

19 ile 28 dakika arasından değişen sürelere sahip yedi bölümden oluşan ilk sezonuyla I Am Not Okay with This hakkında yazıda spoiler vermemeye karar verdim. İlk olarak kanlar içerisinde, şok olmuş vaziyette sokakta yürüyen Sydney Novak (Sophia Lillis) karşımıza çıkıyor ve başlıyor “Sevgili günlük…” ve anlatmaya başlıyor. Sydney -yer yer Syd– kendisinin sözleriyle sıradan normal bir lise öğrencisi ve kendisi bu durumdan son derece memnun. En yakın arkadaşı ve aslında içten içe aşık olduğu Dina (Sofia Bryant) dışında pek de arkadaşı yok. Ha bir de komşuları Stanley Barber (Wyatt Oleff) var. Nevi şahsına münhasır bir kişilik olan Stanley dizininde ayrılmaz bir parçası. Dina‘nın futbol takımındaki bir çocuğa aşık olmasıyla Syd ve Stanley daha fazla vakit geçirmeye başlarlar.

Söylemeyi unuttuğum önemli bir nokta var. Evet, Syd hakkında. Kendisinin, özellikle stresli ve sıkıntılı anlarında, kontrol edemediği bir süper gücü var. Market raflarını dağıtmak, eşyaları hava uçurmak ya da ….. söyleyememem spoiler. Ama oldukça etkili olduğunu söyleyebilirim. Bir yandan bu durumla baş etmeye çalışan Syd bir yandan ise günlük problemler, annesi Maggie (Kathleen Rose Perkins) ve kardeşi Liam‘ın (Aidan Wojtak-Hissong) sorunları ile uğraşmaktadır.

https://www.youtube.com/watch?v=M9vp9lhZiqU
I Am Not Okay With This – Official Trailer
Netflix / Youtube

Eğer öncesinde The End of The F***ing World‘ü izlediyseniz benzerliği fark edeceksiniz ve bunun sebebinden yukarıda bahsettik. Bu kötü bir şey değil aksine güzel. Ben severek izlemiştim. Dizide yer alan retro havası -özellikle Stanley ve onun sahneleri bu durumu arttırıyor- ve Syd‘in Eleven‘a benzer süper gücü, hatta belki görünüşü, Stranger Things‘i oldukça hatırlatıyor. Bu da kötü bir şey değil. Aksine onuda seviyoruz.

Sonuca gelecek olursak; izleyiniz. Süre ve bölüm sayısı olarak arka arkaya izlemeye, tabi siz istediğiniz gibi izleyin bizi ilgilendirmez, oldukça uygun olan I Am Not Okay with This ikincisi sezon bir an önce gelsin dedirten bir yapım.

Eğer hala Netflix abonesi değilseniz, I Am Not Okay with This‘in ilk 7 dakikasıNetflix Türkiye Youtube kanalından izleyebilirsiniz.

Görsel: Netflix

I Am Not Okay with This 1. Sezon İnceleme” üzerine 2 görüş

Bir Cevap Yazın

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön