Life as We Know It (Başımıza Gelenler) İnceleme

Katherine Heigl ve Josh Duhamel / Photo by Peter Iovino – © 2010 Warner Bros. Entertainment Inc.

Katherine Heigl ve Josh Duhamel‘in başrollerini paylaştığı, 2010 yapımı romantik komedi filmi.

Life as We Know It yada Başımıza Gelenler! tertemiz, yormayan, güldüren ve duygulandıran tam olarak olması gereken gibi bir romantik komedi. Sanırım, date movie denilen eşle, sevgiliyle, flörtle beraber de izlenebilecek filmler arasında da sayabileceğimiz Life as We Know It, yakın arkadaşlarının vefatı sonrasında geride kalan çocuklarına bakmak zorunda kalan Holly (Katherine Heigl) ve Eric‘in (Josh Duhamel) son derece romantik ve komik hikayesi.

Daha öncesinde arkadaşları, Peter (Hayes MacArthur) ve Alison (Christina Hendricks) tarafından tanıştırılan ve hiç anlaşamayan Holly ve Eric, arkadaşlarının ölümü sonrası henüz bir yaşındaki kızları Sophie‘ye arkadaşlarının vasiyeti sonucu bakmak zorunda kalırlar.

Birbirinin tam zıttı olan, hiç anlaşamayan ve çocuk bakımından uzaktan yakından alakaları olmayan ikili, aynı evde yaşayıp Sophie‘yi büyütmelidir. Hazır Sophie‘ye gelmişken konu, filmde küçük halinde aslında üçüz kardeşleri, biraz büyümüş Sophie olarak ise başka ikiz kardeşleri izliyoruz.

Hani bazen canınız sıkkındır, kafa dağıtmalık, sizi bir iki saat günlük hayatın zorluklarından uzaklaştıracak bir film ararsınız yada içinizi ısıtacak yüzünüzde tebessüm oluşturacak bir film, işte Life as We Know It böyle bir film. – Kendi filmim olsa böyle pazarlayamam, ama gerçekten böyle bir yapım Life as We Know It. –

Puanlama olayına son verdiğimi The Pier incelemesinde söylemiştim. Life as We Know It, yada Türkçe adı Başımıza Gelenler! benim sevdiğim, tekrar izleyebileceğim bir film, tavsiye edebilirim.

Görsel: Peter Iovino – © 2010 Warner Bros. Entertainment Inc. – U.S., Bahamas & Bermuda2010 Village Roadshow Films (BVI) Limited

Bir Cevap Yazın

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön