Life of Delta – İlk Bakış

Görsel: Airo Games ve Daedalic Entertainment

Life of Delta‘da dünyayı kıyamete sürükleyen bir savaşın ardından Delta adlı küçük bir robotun hayatta kalma ve kayıp dostunu arama macerasına eşlik ediyoruz.

Tüm insanlığın yok olduğu nükleer savaşın ardından yalnızca robot ve nükleer serpinti sonucu mutasyon geçiren insansı kertenkeleler hayatta kalmıştır. Bu post apokaliptik ortamda küçük robotumuz Delta, son anda Joe adındaki başka bir robot tarafından yok edilmekten kurtarılır ve hayata döndürülür. Ancak yasak olan bu davranış sonucu Joe, insansı kertenkeleler tarafından kaçırılır. Delta ise dostunu bulmak için büyük bir maceraya atılır.

Life of Delta – Announcement Trailer
Daedalic Entertainment / Youtube

Point and click (İşaretle ve Tıkla?) macera oyunu Life of Delta‘da mini oyunlar eşliğinde bulmacaları çözerek hikayeyi devam ettiriyoruz. Demo versiyonda yer alan kısa bölümde, önce ufak bir oyun ile bataryalarımızı şarj ediyor sonrasında anahtarları alarak küçük bir kuşu yanımıza alıyor ve dışarıya çıkıyoruz. Başka bir şehre gitmek için ise yüksekte asılı bir bayrağı bulduğumuz eşyaları birleştirerek alıyor ve yolculuk için takas ediyoruz.

Demo oldukça kısa ancak oyun hakkında açıklanan bilgilere göre 25 farklı bölüm, uzay gemisi motoru üretmekten zehirli iksirler hazırlamaya kadar 50 farklı mini oyun ve bir çok animasyonlu ara sahnede tam sürümde oyunda yer alacak. Adeta oyunun acımasız atmosferine tepki olarak yaratılmış sevimliliği ile Delta’nın macerası oldukça merak uyandırıcı.

Airo Games tarafından geliştirilen Life of Delta‘nın yayıncılığı Daedalic Entertainment üsteleniyor. Life of Delta, 2022 yılında PC ve Nintendo Switch için çıkış yapacak.

Görsel: Airo Games ve Daedalic Entertainment

Bir Cevap Yazın

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön