Locke & Key 2. Sezon İnceleme

Connor Jessup, Jackson Robert Scott, Emilia JonesLocke and Key
Görsel: AMANDA MATLOVICH/NETFLIX

Locke & Key‘in ilk sezonunda neler yaşandı hatırlıyor musunuz? Neredeyse iki yılın (20 ay) ardından Locke & Key 2. sezonu ile geri döndü.

Babalarının ölmesinin ardından anneleri ile birlikte ailelerinden kalma malikaneye taşınan üç kardeşi izledik. Ailelerinden kalan bu gizemli ev barındırdığı sihirli anahtarlar ile kardeşleri tehlikeli bir dünyaya sürükledi. Baş kötümüz Dodge‘ı (Laysla De Oliveira) ise unutmayalım. Daha fazlası için Locke and Key 1. sezon incelemesine göz atabilirsiniz. En son nerede kaldığımıza gelecek olursak, kahramanlarımız Dodge‘ı yok ettiğini sanarken o ise yeni planları için köşesine çekilmişti. İkinci sezon bizi bıraktığı yerden yeniden maceraya ortak ediyor. Ancak bu sefer hikayemiz daha karanlık bir hal alıyor.

Locke & Key 2. Sezon Fragmanı
Netflix Türkiye / Youtube

Devam etmeden önce ufak bir uyarı yapmalıyım. Yazı içerisinde oldukça az, tadınızı kaçırmayacak spoilerlar yer alabilir ancak dikkatli devam ediyorum. Rahata erdiklerini düşünen Locke kardeşler anahtarlarında yardımıyla günlerini gün ediyorlar. Hatta anahtarların yardımıyla bir film bile çekiyorlar. Onlar böyle takılırken asıl tehlike Gabe (Griffin Gluck) kılındığındaki Dodge ise gizemli bir amaç için herkesin güvenini kazanma derdinde. Anahtarla olan ilgisi ise yerinde duruyor. Yanında da geçtiğimiz sezon finalinde açılan portaldan çıkan kurşunla vurulan Eden (Hallea Hones) var. Değişik bir ikili.

Hallea Jones, Griffin GluckLocke and Key
Görsel: AMANDA MATLOVICH/NETFLIX

Kardeşlerin annesi Nina‘nın (Darby Stanchfield) sihri hatırlayamadığını hatırlıyorsunuz dimi? 18 yaşına gelen herkes sihri, anahtarları ve onlara bağlı olan anılarını unutuyor. Bu sezonun asıl sorunlarından biride bu. Tyler (Connor Jessup) ve Jackie (Genevieve Kang) 18’ine girdi girecek. Ancak babalarının arkadaşlarından -anahtarların koruyucuları- hatırlamaya devam eden yetişkinlerde de vardı. Özellikle Tyler’ın çözmesi gereken ise bunun nasıl olduğu. Yine bir çok anahtar ortaya çıkıyor üstelik yeni anahtar yapılabileceğini de öğreniyoruz. Yani sonuçta ötekileri de birinin yapmış olması lazım değil mi? Ayrıca şehre gelen Tarih öğretmeni Josh (Brendan Hines) ve geçmişten dönen bir kaç karakter daha yeni sezonda yer alıyor.

Sezonun asıl olayı ise ilk sezon karanlıkta kalan, değinilmeyen, anahtarların, Locke ailesinin, Key House‘un ve onları var eden sihrin geçmişi 1775’lere dayanan geri dönüşlerle aydınlatılıyor. İkinci sezon bu yönü ile hali hazırda çekimleri tamamlanmış olan 3. sezon için bir geçiş evresi olarak görev görüyor desek yanlış olmaz.

İkinci sezonun sonunda söyleyebileceğim en önemli şey, hikayeye daha fazla hakim olduğumuz. Tüm bu anahtarların, sihrin, Locke ailesinin nereden geldiğini en başından biliyoruz. Tabii arada bir çok eksik yıl var ancak kim bilir belki bunlarda spin-off olarak karşımıza çıkar. Üçüncü sezonun daha yıkıcı, sert ve karanlık olacağı finalden kendini hissettiriyor.

Locke & Key hakkındaki görüşlerinizi yorumlarda belirtirseniz sevinirim.

Görsel: AMANDA MATLOVICH/NETFLIX

Bir Cevap Yazın

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön