Love Wedding Repeat İnceleme

Hayley (Eleanor Tomlinson) ve Jack (Sam Claflin) – Love Wedding Repeat
Görsel:Riccardo Ghilardi/Netflix

Şansın önemini ve bir anlık şanssızlığın bile tüm umutlarımızı, hayallerimizi yıkabileceğini vurgulayan bir konuşma ile başlıyor başlıyor Love Wedding Repeat.

Dean Craig tarafından yazılıp yönetilen Love Wedding Repeat, 2012 yapımı Fransız filmi Plan de Table‘ın bir uyarlaması. Fragmanından anladığım kadarıyla oldukça farklılar ancak çıkış noktaları aynı. İtalyanca fragmanında Siliding Doors‘un ardından gelen bir romantik komedi olarak sunulmuş. Bunu da belirttiğimize göre devam edelim.

Şansla ilgili olan giriş kısmını hatırlıyorsunuz değil mi? Hemen sonrasında Jack‘i (Sam Claflin) görüyoruz. Kız kardeşinin arkadaşı Dina (Olivia Munn) ile Roma’da geçirdiği güzel bir hafta sonunu bir öpücükle kapama derdindedir. Şans dedik işte Jack amacına ulaşamaz ve ikilinin yolları ayrılır. Ta ki Jack‘in kız kardeşi Hayley‘in (Eleanor Tomlinson) üç yıl sonraki düğününe kadar. Evet Dina‘da davetliler arasında ve yine İtalya’dayız. Peki, Jack bir şans daha elde edebilecek mi? Zor.

Her nerede olursa olsun düğünler her zaman ilginçtir. Küsler, eski sevgililer, dostlar, gizli düşmanlar, akrabalar… Çok fazla insan, çok fazla olay. Hayley ve Roberto‘nun (Tiziano Caputo) düğünü de bunlara dahil. Hayley‘in eski sevgilisinin ortalığı karıştırmak için gelmesiyle işler kontrolden çıkmak üzeredir. Aslında plan basit Jack adamın içeceğine sakinleştirici koyacak ve o düğün sonuna kadar uyuyacak. Ama hiç hesapta olmayan çocuklar oyun oynarken masalardaki isimlerin yerlerini değiştirir ve davetliler tamamen farklı bir sıralama ile oturur.

İşte tam bu anda dış ses yeniden dahil olur şanstan konuşur ve “Farklı şekillerde oturuyor olsalardı mutlu son olabilir miydi?” sorusunu ortaya atıyor ve farklı döngüler gerçekleşmeye başlıyor.

Geldik işin en zor kısmına. Beğendim mi? Evet beğendim ancak Love Wedding Repeat, ne çok komik ne de çok romantik. Her ne kadar, yer yer hafif sırıtışlarla eşlik ediyor olsak da bizi kahkahalara boğmuyor. Ya da gözlerimizden kalpler fışkırtacak kadar romantik değil. Love Wedding Repeat tamamen ortalama, hani şu çerezlik filmler denilen kategoride. Tamam izlerken eğlendim, güzel vakit geçirdim ama hepsi o kadar. Muhtemelen bir kaç gün sonra unutur giderim. Daha öncede belirtmiştim her filmin, dizinin derin etkiler yaratmasını beklemek bana doğru gelmiyor. O yüzden Love Wedding Repeat izleyebileceğiniz hafif, eğlencelik bir film, özellikle de evde kaldığımız şu günlerde.

Love Wedding Repeat – Resmi Fragman
Netflix Türkiye / Youtube

Love Wedding Repeat‘i izlerken ve sonrasında asıl kafamı kurcalayan şey gerçekten etki eden şans faktörü müydü yoksa alınan kararlar mı? Film için konuşursak bence karakterlerin aldığı kararlar. Ancak gerçek hayatta şansın etkisinin büyük olduğunu düşünüyorum. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Görseller: Riccardo Ghilardi/Netflix

Love Wedding Repeat İnceleme” üzerine 2 görüş

Bir Cevap Yazın

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön