Lunar Axe – İlk Bakış

Point and click macera oyunu Lunar Axe‘da şehri yerle bir eden depremlerin ardındaki sebebi bulmaya çalışırken gizemli bir silahın peşine düşüyoruz.

Şehirde gerçekleşen bir depremin ardından kendimizi yıkılmak üzere olan bir evin içinde mahsur kalmış olarak buluyoruz. Evin tek girişi enkaz kalıntıları ile kapalıyken bir çıkış yolu bulmak için evde bulunan bulmacaları çözmeliyiz. Bulduklarımız ise bize çıkış yolunun yanı sıra şehri sürekli sallayan depremlerin ve kayıp bir silahın hikayesine de ışık tutuyor. Üstelik bunları yaparken bize eşlik eden ruhlar var.

Lunar Axe, São Luís kentindeki gerçek mekanlara dayalı elle çizilmiş görsellere ve Brezilya folklorüne dayalı bir hikayeye sahip. Yarattığı karanlık atmosfer ile bulmacaları çözerken başımıza her an bir iş gelecekmiş gibi hissediyorsunuz. Aralıklı olarak gerçekleşen sarsıntılar ve ortalıkta gezen ruhunda bunda etkisi büyük.

Lunar Axe – Teaser Trailer
Ops Game Studio / Youtube

Lunar Axe, Brezilya merkezli Ops Games tarafından geliştiriliyor ve 2022’nin ilk yarısında çıkış yapması planlanıyor. Oyun tam sürümüyle beraber 35’den fazla farklı sahne ve 30’dan fazla bulmaca vaat ediyor. Lunar Axe hakkında daha fazla detay öğrenmek ve istek listenize eklemek için Lunar Axe Steam sayfasına göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön