Rumor Has It… (Gerçek Dedikodu) İnceleme

© 2005 Warner Bros. Entertainment Inc. – U.S., Canada, Bahamas & Bermuda.2005 Village Roadshow Films (BVI) Limited – All Other

Rumor has it… (Gerçek Dedikodu) kadrosunda Jennifer Aniston, Kevin Costner, Shirley Maclaine ve Mark Ruffalo gibi isimleri barındıran, 2005 yapımı romantik komedi.

Öncelikle romantik komedi dedim ancak filmin bana kalırsa pek de romantik bir yanı yok. Komedi ise eh işte. Neden olduğunu ileride açıklayacağım.

New York’da yaşayan ve avukat olan Jeff Daly (Mark Ruffalo) ile nişanlanan Sarah Huttinger, (Jennifer Aniston) kız kardeşinin düğünü için Jeff ile Pasadena‘ya, ailesinin evine gider. Evlilik konusunda aklında sorular bulunan ve kararsız olan Sarah, kız kardeşinin düğününü bahane ederek nişan, evlilik olayını bir süre gizli tutmayı ister.

Düğün hengamesi içerisinde, ailesinin The Graduate kitabı ve filminde konu edinilen -o filmi bilmenize, açıp izlemenize gerek yok, bilgi veriliyor- aile olduğunu öğrenir. Ailesinden zaman içinde kendisini uzaklaştırmış olan Sarah‘ın aklına babasının öz babası olmayabileceği düşüncesi gelir ve gerçek babası olduğunu düşündüğü Beau Burroughs‘u (Kevin Costner) bulmaya karar verir.

Spoiler Uyarısı!

Yazının bundan sonrasında keyif kaçırıcı bir kaç nokta var ama önemli değiller.

Aklında çeşitli sorularla, daha önce hem büyükannesi hem de annesi ile ilişki yaşamış olan milyoner Beau Burroughs‘u bulan Sarah ile Beau arasında yakınlaşma olur. Tabi bu olaydan Jeff‘in haberi olunca ilişkileri çıkmaza girer.

Şimdi gelelim neden romantik değil? Bir kere Jeff ve Sarah, yeni nişanlanmış, evlilik teklifi edilmiş, evlenmeye karar vermiş bir çift gibi değil. Bunu Sarah‘ın evlilik korkusuna dayandırıp bir nebze görmezden gelebiliriz. Ama aralarında ani bir etkileşim olan Beau ve Sarah arasındaki ilişki de romantik olmaktan uzak. Ee nerede o zaman bu romantik olaylar? Komedi konusunda bir kaç yerde gülmedim değil. Ama öyle bir komedi filmi diyemeyiz, Gerçek Dedikodu için.

Sanki The Graduate‘i izlerken biri şey demiş gibi, “Acaba sonrasında bu aile gerçek hayatta ne olmuştur? Aa bak şöyle olmuştur, bak şimdi…”. Sonuçta başka bir filme dayandırmak güzel bir fikir ama sadece o kadar. Ben sevmedim, izlemezseniz hayatınızda daha verimli kullanabileceğiniz doksan dakikanız olur.

Görsel: © 2005 Warner Bros. Entertainment Inc. – U.S., Canada, Bahamas & Bermuda.2005 Village Roadshow Films (BVI) Limited – All Other

Bir Cevap Yazın

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön