Samantha! 2. Sezon İnceleme

SamanthaDodóiCindyBrandon ve Marcinho – Samantha!
Görsel: Fabio Braga/Netflix

Netflix‘in Brezilya yapımı dizisi Samantha! 2. sezonu ile geri döndü.

Henüz Samantha! ile tanışmadıysanız ilk sezon incelemesine göz atabilirsiniz. Bu yazı ilk sezon hakkında spoiler içerebilir.

İlk sezonda şöhreti yeniden yakalamaya çalışan Samantha (Emanuelle Araújo) bu sezon büyüme ve kendini kanıtlama uğraşı içerisinde. Birde bu sefer başı eski grup arkadaşları Tico (Rodrigo Pandolfo) ve Bolota‘nın (Maurício Xavier) onun hakkında yazdıkları ve onu kötüledikleri “Samonstra” adlı kitap ile dertte. Hatta bu ikili kitapla kalmayıp birde bunun film uyarlaması için çalışmaktadır. Samantha birazda olsa şöhrete yeniden kavuşmuştur ancak bu pek istediği gibi bir ün değildir. Herkes çocukluk yıllarından bu yana yaptığı kötülükleri, hala büyümediğini ve hatta çocuklarına annelik dahi yapmadığından bahsetmektedir.

Samantha‘nın bu sezondaki hedefi filme engel olmak -neler yapabileceğini ilk sezonu izleyenler tahmin edebilir- ve herkese o eski çocuk yıldız Samantha olmadığını, büyüdüğünü, iyi bir anne ve iyi bir sanatçı olabileceğini göstermektir. Tabi bu büyüyüp sorumluluk alma çalışmalarına Dodói‘de (Douglas Silva) dahil olur. O da artık kendisinin ve ailesinin geleceğini düşünmesi gerektiğinin farkına varıyor. Gelecek planlaması yapıp hayatını düzene sokmaya çalışıyor. Dodói başı ise isim haklarını bir içecek firmasına kaptırması ve adı saçma sapan şekillerde, istemediği bir şekilde kullanılmasından dolayı derttedir. Herkes bu ikili üzerinden kazanmakta ancak kaybeden yalnızca ikisidir. Bu sezon aileye -özellikle Dodói‘ye- sürpriz bir yardım eli uzatılıyor. Dodói‘nin annesi Socorro (Zezeh Barbosa) oğlunu ve torunlarını düzene sokmak için duruma el atıyor.

İlk sezona sözüm yok, iyiydi. Ancak bu sezon ondan biraz daha iyi. Yine ilk sezon gibi 25 dakikalık yedi bölümden oluşuyor. Ve Samantha‘nın geçmişini, onu bu hale getiren sebepleri ve kendini insanlara kanıtlama çabalarını izliyoruz. Artık gerçek anlamda yetişkin olma zamanı.

Görsel: Fabio Braga/Netflix

Samantha! 2. Sezon İnceleme” üzerine 3 görüş

Bir Cevap Yazın

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön