Seni Seviyorum Aptal (Te quiero, imbécil / I Love You, Stupid) İnceleme

İspanyol yapımı romantik komedi Seni Seviyorum Aptal (Te quiero, imbécil / I Love You, Stupid) reddedilen evlilik teklifi yetmezmiş gibi bir de işinden kovulan otuzlu yaşların ortasındaki bir adamın eğlenceli hikayesini konu alıyor.

Laura Mañá tarafından yönetilen Seni Seviyorum Aptal‘ın (Te quiero, imbécil) senaryosu ise Abraham Sastre ve Iván Bouso tarafından yazılmış. Oyuncu kadrosunda ise blogu takip edenlerin en son El vecino‘da gördüğü Quim Gutiérrez, Harry Potter hayranların belki de filmi izlemeye başlama sebebi olacak Natalia Tena‘nın yanı sıra Alba Riba, Alfonso Bassave, Ernesto Alterio gibi isimler yer alıyor. Karakterlerinden yeri geldikçe bahsedeceğiz.

Tüm hikaye Marcus‘un (Quim Gutiérrez) Ana‘ya (Alba Riba) evlenme teklif etmesiyle başlıyor. Aslında evlenme teklifinin reddedilmesiyle. Sekiz yıl gibi uzun bir ilişkinin ardından ne yapacağını bilemeyen otuzlu yaşların ortasındaki (evet, tam olarak 35 yaşında) Marcus ailesinin yanına taşınır. Tüm bunlar yetmezmiş gibi bir de terfi beklerken işinden de olur. Anlayacağınız Marcus büyük bir çöküş içerisinde. Peki sırada ne var? Tabii ki toparlanma aşaması.

Bu aşamada Marcus‘un en yakın arkadaşı Diego (Alfonso Bassave) devreye giriyor. Diego ile Marcus tamamen zıt karakterler. Diego bakımlı, çapkın Marcus ise tam tersi. Diego’nun Marcus’a yaptığı yardım ise mevcut tüm date uygulamalarını Marcus’un telefonuna kurmak. Marcus’un bir diğer yardımcısı ise hepimizin ilk başvurduğu internet. İhtiyaç duyduğu her konuda karşısına çıkan youtuber Sebastián Vennet (Ernesto Alterio), Marcus’un kendi tabiriyle 21. yüzyıl erkeği olmasında rehber oluyor. Hiç beklenmedik bir anda ise Marcus’un karşısına liseden arkadaşı Raquel (Natalia Tena) çıkıyor.

Daha fazla detay vermeden burada kesmek doğru olur sanırım. Seni Seviyorum Aptal (Te quiero, imbécil) için söyleyebileceğim en önemli şey ne olacağını biliyoruz. Romantik komediler içerisinde farklı şekillerde bir çok kez işlenen bir konu. Adam veya kadın uzun bir ilişkinin, birlikteliğin ardından bunalıma girer, çevresi bu durumdan kurtulmak için türlü saçma yollar tavsiye eder en sonunda ise karakter gerçek aşkın varlığı ile karşılaşır. Tüm bunlara rağmen Seni Seviyorum Aptal oldukça eğlenceli, samimi ve izlerken güzel zaman geçirebileceğiniz bir yapım. Bunda sanırım Marcus‘un sık sık 4. duvarı yıkarak seyirciye hikayesini anlatması ve Natalia Tena‘nın hayat verdiği Raquel karakterinin etkisi büyük. Şüphesiz Raquel bir çok insanın etrafında olmasını isteyeceği arkadaş tipi.

Seni Seviyorum Aptal (Te quiero, imbécil) büyük farklılıklar içeren sizi derinden etkileyecek bir yapım değil. Kabul. Ancak bir romantik komedi olarak izlerken sizi sıkmayan, kafa dağıtmalık, hoş vakit geçirebileceğiniz ve oldukça sık gülebileceğiniz bir film.

İzledikten sonra düşüncelerinizi yorumlarda paylaşırsanız sevinirim.

Seni Seviyorum Aptal (Te quiero, imbécil / I Love You, Stupid) İnceleme” üzerine 2 görüş

Bir Cevap Yazın

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön