Summer Game Fest 2021 Özeti

Geçtiğimiz yıl ilk kez düzenlenen ve Mayıs- Ağustos aylarına yayılan etkinliklerden oluşan dijital oyun fuarı Summer Game Fest, bu yıl 10 Haziran – 22 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşiyor. 10 Haziran’da Geoff Keighley‘in sunumuyla gerçekleşen açılış etkinliğinde bir çok oyun ilk kez karşımıza çıkarken bunların yanı sıra çeşitli duyurulara da yer verildi. Gelin hepsine hızlıca bir göz atalım.

Tiny Tina’s Wonderlands

Tiny Tina’s Wonderlands – Official Announce Trailer
Youtube / Tiny Tina’s Wonderlands

Borderlands serisinde yer alan NPC Tiny Tina, Harikalar Diyarında kendi macerasına atılıyor. 2022’nin başlarında PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One ve Pc için geliyor.

Metal Slug Tactics

90’lı yılların klasiklerinden Metal Slug, sıra tabanlı strateji oyunu olarak geri dönüyor. Metal Slug Tactics için herhangi bir çıkış tarihi belirtilmezken PC’nin yanı sıra diğer platformlara gelip gelmeyeceği de belirsiz.

Death Stranding Director’s Cut

Death Stranding, Director’s Cut versiyonu ile Playstation 5 için geliyor. Hideo Kojima yaptığı konuşmada ise yeni bir oyun hazırlıklarında olduklarını belirtti.

Jurassic World Evolution 2

Kendi dinozor parkımızı kurup yönettiğimiz, serinin ikinci oyunu Jurassic World Evolution 2 bu yıl içerisinde PS 5, PS 4, Xbox Series X/S, Xbox One, ve PC için geliyor.

Sable

Shedworks tarafından geliştirilen Sable, 23 Eylül 2021’de Xbox konsollar ve PC’ye geliyor. Oyun yayınlandığı ilk günden itibaren Xbox Game Pass‘de yer alacak.

Lost Ark

Kore, Japonya ve Rusya’da oynanabilir olan MMO Lost Ark, Amazon Gaming ile sonbaharda Batı’ya geliyor.

Call of Duty: Season 4

Dördüncü sezon hem Call of Duty: Black Ops Cold War hem de Warzone için 17 Haziran’da geliyor. 6v6 ve 12v12 Collateral, 2v2 Amsterdam ve 6v6 Hijacked haritaları,yeryüzüne çakılan bir uydu, zombiler ve çok daha fazlası. Ayrıca 24 Haziran Call of Duty World Series of Warzone gerçekleşecek.

Free Guy Movie

Onlarca oyun duyurusunun arasında Ryan Reynold karşımıza yeni filmi Free Guy ile çıktı. Yaşadığı hayatın bir oyundan ve kendisinin de bir NPC olduğunu fark eden karakterimizin hedefinde ise oyun yaratıcıları var. Free Guy 13 Ağustos’ta sinemalar.

Among Us

Among Us oyuna getirilecek bir dizi yeniliği duyurdu. Yeni Hide & Seek modunu, yeni karakter rolleri, yeni aksesuarlar ve yeni bir harita.

Salt and Sacrifice

Salt and Sanctuary‘nin devam oyunu niteliğindeki Salt and Sacrifice 2022 yılında PS4 ve PS5 için geliyor.

Solar Ash

Solar Ash – Gameplay Trailer
Youtube / PlayStation

Heart Machine tarafından geliştirilen Solar Ash bu yıl PlayStation için çıkış yapacak.

Valorant

Valorant‘tan oldukça kısa ve anlam çıkarması zor bir tanıtım geldi. 25 Haziran’da ise Valorant’ın birinci yılını kutlamak için WWFest başlıyor. Daha ayrıntılı bir açıklama orada yapılacaktır.

Escape from Tarkov

Escape from Tarkov‘ a yakında eklenecek olan Streets of Tarkov güncellemesi içerisinde yer alan Concordia -Battle for Concordia-i adlı yeni bir harita tanıtıldı.

Two Point Campus

Two Point Hospital‘in yapımcısı Two Point tarafından, geçtiğimiz aylarda bir sızıntı sonucu öğrendiğimiz, Two Point Campus resmi olarak duyuruldu. Oyun önümüzdeki yıl Playstation, Xbox, Nintendo Switch ve PC için çıkış yapacak.

Smite ve Stranger Things

MOBA oyunu Smite, Stranger Things temalı bir etkinlikle geliyor. 13 Temmuz’da başlayacak etkinlikle oyuna Upside Down haritası ve Eleven, Hopper, Demogorgon, Mind Flayer karakter skinleri geliyor.

New World

Amazon Games tarafından geliştirilip yayınlanacak olan New World, Aeternum adlı doğaüstü bir adada geçen açık dünya MMO, 31 Ağustos’ta oyuncusu ile buluşacak.

The Anacrusis

Bilim kurgu esintili FPS türündeki The Anacrusis‘de zombi benzeri uzaylı yaratıklarla mücadele ediyoruz. Oyun Xbox X/S, Xbox One ve PC için çıkış yapacak.

Rocket League: The Fast & Furious

Sevilen oyun Rocket League‘e 17 Haziran’da The Fast & Furious temalı üç araçlık bir paket geliyor.

Vampire: The Masquerade Bloodhunt

Piyasada bir çok battle royale oyunu mevcut. Fortnite, Warzone, Apex Legends, Spellbreak… Neden vampirlisi olmasın? İşte Bloodhunt bu boşluğu doldurmak için geliyor. 2 Temmuz’da başlayacak olan kapalı betaya buradan kayıt olabilirsiniz.

The Dark Pictures – House of Ashes

The Dark Pictures antoloji serisinin yeni oyunu House of Ashes PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One ve PC ye geliyor. Gösterilen House of Ashes Pazuzu Editon koleksiyoner versiyonu oyunla aynı anda 22 Ekim’de piyasaya çıkıyor.

Tales of Arise

Tales of Arise, 10 Eylül’de tüm platformlar için çıkış yapacak.

Planet of Lana

İsveçli oyun stüdyosu Wishfully Games tarafından geliştirilen Planet of Lana 2022’de oyuncular ile buluşacak.

Overwatch 2

Baptiste ve Sombra‘nın yeni görünümleri gösterildi.

Dungeons and Dragons: Dark Alliance

Dungeons and Dragons: Dark Alliance 22 Haziran’da PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One, PC için çıkış yapacak ayrıca oyun Xbox Game Pass’de de yer alacak.

Paladins gen:Lock

Paladins‘e gelecek olan gen:Lock temalı skinler tanıtıldı.

Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin

Oyun 9 Temmuz’da hem Nintendo Switch hem de PC için çıkış yapacak.

Endless Dungeon

Henüz çıkış tarihi verilmeyen Endless Dungeon PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One, Nintendo Switch ve PC için çıkış yapacak. Şuan sitesine girip kayıt olursanız oyun çıktığında özel bir skine sahip olabilirsiniz.

Ratchet & Clank: Rift Apart

PS5 özel oyunu Ratchet & Clank: Rift Apart 11 Haziran itibari ile çıkış yaptı.

Fall Guys

Fall Guys‘a Nier: Automata 2B skini geliyor.

Back 4 Blood

Left 4 Dead geliştiricileri tarafından hazırlanan Back 4 Blood 21 Eylül 2021’de tüm platformlar için çıkış yapacak. Öncesinde ise 5-9 Ağustos arasında erken erişim ve 12-16 Ağustos arasında open beta süreci gerçekleştirilecek. Merak edenler şuradan kayıt olarak erken erişim için şansını deneyebilir.

Tunic

Aksiyon macera türündeki Tunic‘de küçük bir Tilki’yi yönlendiriyoruz. Oyunun bu yıl içerisinde Xbox One, PC ve MacOS için çıkışı yapması bekleniyor.

Tribes of Midgard

Tribes of Midgard – Giant Are Coming Trailer
Youtube / PlayStation

Kabilemizle beraber hayatta kalmaya çalışırken devler ile mücadele ettiğimiz Tribes of Midgard 27 Temmuz’da PS5, PS4 ve PC için çıkış yapıyor.

Evil Dead The Games

The Evil Dead adlı film serisinden uyarlanan oyun bu yıl içerisinde çıkış yapacak.

Elden Ring

Elden Ring – Official Gameplay Reveal
Youtube / BANDAI NAMCO Enternainment Europe

Sanırım bir çok insanın etkinliği izleme ana sebebi Elden Ring‘di. Dark Souls‘unda yapımcısı olan FromSoftware ve George R.R. Martin’in işbirliği ile hazırlanan oyun bekleyenlerini daha da heyecanlandırdı diyebiliriz. 21 Ocak 2022’de çıkması planlanan oyun PS5, PS4, Xbox X/S, Xbox One ve PC için gelecek.

Görsel:summergamefest.com

Bir Cevap Yazın

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön