The Forest (2016)

Japonya’nın kötü ünüyle meşhur Aokigahara Ormanında geçen, başrollerini Natalie Dormer (Sara / Jess Price) ve Taylor Kinney‘in (Aiden) paylaştığı 2016 yapımı korku filmi. 

Amerika’da yaşayan Sara Price, Japon polisinden ikiz kız kardeşi Jess’in kaybolduğunu, Aokigahara ormanına girerken görüldüğünü ve bu ormana girenlerin 48 saat sonra intihar etmiş varsayıldıkları haberini alır. Bunun üzerine Japonya‘ya giden Sara konakladığı otelde tanıştığı yazar Aiden ve rehberi Michi (Yukiyoshi Ozawa) ile ormana girer. 

Aokigahara ormanından kısaca bahsetmek gerekirse, Japonya’da Fuji dağının eteklerinde bulunan ve intihar ormanı olarak da anılan orman her yıl yüzlerce kişinin hayatına son verdiği bir yer. Ormanın oldukça sık bitki örtüsüyle kaplı olması -öğlen saatlerinde bile karanlık olan kısımları varmış- ve sahip olduğu demir rezervleri sebebiyle pusulaların da düzgün çalışmaması bir çok insanın kaybolmasına sebep oluyormuş. Ayrıca ormanın “yurei” olarak isimlendiren ruhları barındırdığına inanılıyor. 

Filme geri dönecek olursak üç yarım saatlik bölüme ayırmak çok kolay. İlk yarım saat son derece gereksiz, sıkıcı sahne ile dolu. İkinci yarım saat hoş bir gerilim ve gizem mevcut, film başlıyor güzel bir şey çıkacak diyorsunuz. Son kısma geldiğimizde ise korku kısmı başlıyor. Korkmadım değil korktum ama bu sahnelerde genellikle “jumpscare” diye tabir edilen aniden bağıran, kovalayan şeylerin ortaya çıkması. 

Konusu her ne kadar ilgi çekici olsa da 90 dakikaya değeceğini düşünmüyorum.  Yinede son karar sizin. 

*Görsel: Focus Features

The Forest (2016)” için bir görüş

Bir Cevap Yazın

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön