Two Weeks Notice (Aşka İki Hafta) İnceleme

Sandra Bullock ve Hugh Grant – Two Weeks Notice – Aşka İki Hafta
© 2002 Warner Bros. – U.S., Canada, Bahamas & Bermuda.2002 Village Roadshow Films (BVI) Limited.

Bu sefer 2002 yılına ait başrollerinde Sandra Bullock ve Hugh Grant‘ın paylaştığı Two Weeks Notice ya da Türkiye’de Aşka İki Hafta adıyla gösterime giren romantik komedi ile karşınızdayım.

İdealist, yardıma ihtiyacı olanların yanında olan Harvard mezunu avukat Lucy Kelson‘ın (Sandra Bullock) yolu kendisi için manevi değeri olan bir yeri korumak isterken zengin iş adamı ve tam olarak “koca bebek” olarak tanımlayabileceğimiz George Wade (Hugh Grant) ile kesişir. Tam da o sırada kendisine danışman bir avukat arayışında olan George ile Lucy bir anlaşma yapar. Bu anlaşmaya göre Lucy‘nin korumak istediği bina yıkılmayacak ama Lucy, George‘un yeni danışmanı olarak çalışacak.

Zaman içerisinde danışman ya da avukattan çok bebek bakıcısına dönen Lucy, işinden ayrılmaya karar verir. Yerine yeni birini bulup iki hafta işi öğretip işten ayrılacaktır. Adından da anlaşılacağı üzere bu iki hafta, ikilimiz için zorlu olacak.

Film basit, sıradan ve son derece tahmin edilebilir. Standart bir romantik komedi olan Two Weeks Notice‘ı izleten en büyük etken Sandra Bullock ve Hugh Grant‘ın başrolü paylaşması. İzlemesek bir şey kaybeder miyiz? Hayır. Daha iyisi var mı? Dolu. İzlenir mi? İzlenir. İzlerken eğlendim mi? İyi vakit geçirdim mi? Evet, eğlenceliydi. İşte tam olarak böyle bir film Two Weeks Notice. İzlemezseniz bir şey kaybetmezsiniz, daha iyi bir çok romantik komedi mevcut ama olur da bir yerde denk gelirseniz falan, işte o zaman rahatlıkla izlenebilir. Ya da Sandra Bullock veya Hugh Grant hayranısınızdır ve ikiliyi bir arada izlemek istersiniz. Son olarak, iki kişilik yemek siparişi verdiğiniz güzel günler dilerim.

Görsel: © 2002 Warner Bros. – U.S., Canada, Bahamas & Bermuda.2002 Village Roadshow Films (BVI) Limited.

Bir Cevap Yazın

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön