Üçkağıtçı Mortdecai

Johnny Depp‘in Haluk Bilginer‘e oldukça benzediği, kafa dağıtmalık film ararken bulduğum ve tam da bunu yapan film. Çok büyük beklentilere girmiyoruz ama izlerken eğleniyoruz…

Charlie Mortdecai (Johnny Depp), Londra’da yaşayan biraz düzenbaz bir sanat simsarıdır. Lüks bir malikanede eşi Johanna (Gwyneth Paltrow) ve yardımcısı Jock (Paul Bettany) ile yaşayan Mortdecai hayatı pek ciddiye almayan, keyfi son derece düşkün bir tip. Jack Sparrow‘un günümüz İngilitere’sinde yaşayan hali diyebiliriz. Düzenbaz, zeki, şanslı ve birazcık deli.

Ünlü bir Goya tablosunun çalınması sonucunda İngiliz gizli servisi, Charlie’ye tabloyu bulması karşılığında tüm borçlarının silinmesi ve suçlarının görmezden gelinmesini teklif eder. Teklifi kabul etmekten başka şansı olmayan Charlie, yardımcısı Jock ve eşi Johanna’ya deli gibi aşık olan ajan Alistair Marthland (Evan McGregor) ile bir dizi komik ve eğlenceli maceraya atılır.

Film her ne kadar olumsuz eleştiriler ve düşük sayılabilecek puanlar almış olsa da izlediğime pişman olmadığım, izlerken eğlendiğim filmler arasında yerini aldı. En sevdiğim karakter ise kesinlikle Charlie’nin fedakar yardımcısı -adamın başına gelmeyen kalmadı- Jock oldu. Ayrıca bıyıkta gayet yakışmış yani filmdeki kadar büyütülecek bir konu yok. Yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim.

Kapak görseli : David Appleby – © 2015 – Lionsgate

Bir Cevap Yazın

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön