Unicorn Store İnceleme

Samuel L. Jackson (The Salesman) ve Brie Larson (Kit) – Unicorn Store
Görsel: Logan White/Netflix

Unicorn Store, 2017 Toronto Uluslararası Film Festivali‘ndeki prömiyerinden sonra Netflix aracılığı ile tüm Dünya’da izleyicisi ile buluşuyor.

Brie Larson‘ın ilk yönetmenlik deneyimi olan Unicorn Store‘un başrolünde de yine Brie Larson yer alıyor. Brie Larson‘a filmde Samuel L. Jackson eşlik ediyor. İkili daha önce Kong: Kafatası Adası‘nda ve daha sonra Captain Marvel‘da bir arada çalıştı.

Renkli boyalar içerisinde, yaptığı işten son derece memnun ve mutlu gözüken Brie Larson‘ın hayat verdiği Kit, eserini bitirdikten sonra arkasını döner ve böylelikle sanat okulunda bir sınavda olduğunu anlarız. Yapılan değerlendirme sonucunda başarısız bulunan Kit, ailesinin evine geri döner. Ailesini hayal kırıklığına uğrattığını düşünen Kit, biraz da onların baskısıyla bir PR şirketinde geçici iş bulur ve hayallerinden vazgeçerek gri bir dünyaya adım atar.

Kit, tüm bu yetişkin dünyası olarak tanımlanan gri dünyaya uyum sağlamaya çalışırken kendisi “Store” adı verilen bir yere davet eden gizemli mektuplar alır. Merakına yenik düşen Kit, Store‘a gittiğinde Satıcı / The Salesman (Samuel L. Jackson) ile tanışır. Kendisine en çok istediği şey olan, bir Unicorn‘u bulabileceğini söyleyen satıcı, bunun için Kit‘e yerine getirmesi gereken bir takım şartlar sunar.

İnsanların anlamayacağını düşünen Kit, şartları gizli gizli yerine getirmeye başlar. Tüm bu süreçte en büyük yardımcısı ile Virgil (Mamoudou Athie) olur.

Unicorn Store Fragman

Unicorn Store‘da her ne kadar Kit’in zorlu yetişkinlik dönemine geçişini izliyor olsak da aslında bu renkli, çocuksu kişiliğinin onun bir parçası olduğunu, farklı olmanın, hayallerin peşinden gitmenin ve başkalarının düşüncelerine göre hayatımızı yönlendirmemizi anlatıyor.

Evet, film bir başyapıt değil. Harikalar yaratmıyor. Şaşırtıp akıllara kazınmıyor. Hatta kimilerine göre anlamsız ve başarısız. Ancak, Unicorn Store renkli, cıvıl cıvıl ve samimi bir hikaye. Herkesin içindeki çocuğa sesleniyor. Hayat boyunca hemen hemen herkesin başına gelmiş olan hayal kırıklıklarını anlatıyor. Ben sevdim. İzlemezseniz bir şey kaybetmezsiniz, ancak izlerseniz kendinizden bir şeyler bulmanız olası.

Görsel: Logan White/Netflix

Unicorn Store İnceleme” üzerine 2 görüş

Bir Cevap Yazın

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön