Willoughby Ailesi (The Willoughbys) İnceleme

Lois Lowry‘nin aynı adlı çocuk kitabından uyarlanan The Willoughbys (Willoughby Ailesi), eski moda bir evde eski moda bir hayat süren Willoughby çocuklarının hikayesini anlatıyor.

BRON Animation tarafından Netflix için hazırlanan Willoughby Ailesi‘nin (The Willoughbys) yönetmen koltuğunda Kris Pearn ve Rob Lodermeier yer alırken senaryo ise Pearn ve Mark Stanleigh‘a ait. Seslendirme kadrosunda ise Will Forte, Maya Rudolph, Alessia Cara, Terry Crews, Martin Short, Jane Krakowski, Seán Cullen ve Ricky Gervais yer alıyor.

Yetim çocukların hikayeleri ile sık sık karşılaşırız. Harry Potter, Talihsiz Serüvenler Dizisi gibi örnekleri çoğaltabiliriz. Willoughby çocuklarının durumu biraz daha farklı. Onlardan sevgisini dahi esirgeyen anne ve babaya sahip Willoughbyler yetim olmanın ve kendi başlarına yaşamalarının daha iyi olduğunu düşünmeye başlarlar.

Ricky Gervais tarafından seslendirilen mavi bir kedi anlatıyor bize hikayeyi. Yer yer ev halkına dahil olan bu kedi bize bunun normal çocuk filmlerinden farklı olacağını da belirtiyor. Şimdi Willoughbylere dönelim. Ailemiz, pembe saç ve bıyıkları ile ünlü önceki kuşaklardan kalan bir evde yaşıyorlar. Çocukların en büyüğü Tim (Will Forte), iki numara Jane (Alessia Cara) ve ikizler Barnabyler (Seán Cullen) var. Evet, her ikisi de tek bir ada sahip, hatta tek bir kazağa. Ah bir de anne (Jane Krakowski) ve baba (Martin Short) var. Birbirlerine duydukları yoğun aşktan ve bencilliklerinden çocuklara yemek artıklarını veren daha fazlasını istediklerinde bodrumda cezalandıran anne ve babaları.

Bir gece kapılarına bırakılan ve Ruth adını verdikleri bebeğe bakamayacaklarına karar veren çocuklar onu gökkuşağının sonundaki harika olduğunu düşündükleri bir evin kapısına bırakırlar ve bu durum onlara yetim kalmanın onların durumunda daha iyi olabileceğini düşündürür. Hızlıca bir plan yapan çocuklar anne ve babayı dünyanın türlü tehlikelerini barındıran bir geziye yollamaya karar verirler. Tek hesaba katmadıkları ise sevgi dolu bir dadıdır. Sonrasında ise Willoughby çocukları, dadı, Ruth ve onu bıraktıkları evin sahibi Komutan Melanoff (Terry Crews) ile türlü maceralara atılırlar.

The Willoughbys (Willoughby Ailesi), harika bir görselliğe sahip. Özellikle stop motion havası katılmış yapım adeta bir masal kitabından fırlamış gibi. Klaus‘u hatırladınız mı? Tamam tabii ki farklı stüdyolar farklı işler ancak Netflix bu tarz yapımlara imkan sağlayarak harika bir iş yapıyor. Ne övdüm he. Hayır, kendileri ile bir bağlantım yok. Macera, komedi (hatta kara komedi diyebiliriz) türündeki The Willoughbys izleyicisine hem anlattığı hikaye hem de sunduğu görsellik ile güzel ve eğlenceli zaman geçirtiyor. Şuan 7 yaş ve üzeri için sınıflandırılmış olan film Common Sense Media tarafından 8+ ve aileler ile çocuklar tarafından 9+ olarak sınıflandırılmış. Çocuklarınıza izletecekseniz en iyisi önden bir göz atıp karar vermeniz daha iyi olacaktır. Son olarak Türkçe seslendirme kadrosunu vererek sizi fragman ile baş başa bırakıyorum. Willoughby Ailesi‘nin (The Willoughbys) Türkçe versiyonunda Tim (Harun Can), Jane (Begüm Günceler), Barnaby A & B (Ali Hekimoğlu), Kedi (Kerem Kobanbay), Dadı (Parla Şenol), Melanoff (Levent Ünsal), Anne (Figen Sumeli), Baba (Kubilay Penbeklioğlu) ve Irene Homes (Buket İrtem Görmüş) tarafından seslendiriliyor.

Willoughby Ailesi – Resmi Fragman
Netflix Türkiye / Youtube

Görsel: Netflix

Willoughby Ailesi (The Willoughbys) İnceleme” üzerine 2 görüş

Bir Cevap Yazın

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön