Cesaretin Var Mı? (Dare Me) 1. Sezon İnceleme

Görsel: USA Network

Cesaretin Var Mı? (Dare Me), ilk olarak USA Network‘de yayınlanmasının ardından Netflix ile dünya çapında bir çok ülkede izleyicisi ile buluşuyor.

Megan Abbott ve Gina Fattore tarafından yaratılan Cesaretin Var Mı? (Dare Me), Megan Abbott‘un aynı adlı romanından uyarlama. Merak edenler için kitap, “Cesaretin Var mı?” adı ile Altın Kitaplar tarafından Türkçe olarak yayınlanmış ve hali hazırda bir çok yerde mevcut. Gina Fottore ise Californication, Gilmore Girls (Gilmore Kızları) gibi bir çok yapımda imzası bulunan bir isim.

Suç gerilim ve gizem türlerini içerisinde barındıran Cesaretin Var Mı? (Dare Me), küçük bir kasaba olan Sutton Grove‘da geçiyor. Olaylar ise lisenin ponpon kız takımı ve yeni gelen koçları Colette French (Willa Fitzgerald) etrafında geçiyor. Cheerleaders‘ı amigo olarak da çevirebiliriz ancak ponpon kız olarak kullanmak daha mantıklı duruyor. Şimdi bu takıma daha yakından bakalım. Takımda asıl odaklanmamız gereken iki isim var. Yakın arkadaş olan Addy Hanlon (Herizen F. Guardiola) ve Beth Cassidy (Marlo Kelly). Yetenekli ve hırslı olan Addy‘nin en büyük amacı kasabadan bir an önce ayrılmak. Beth ise dizinin zengin, şımarık ve sorunlu çocuğu. Takımın doğal kaptanı olan Beth, anlayacağınız gibi baskın ve ne yapacağı belli olmayan bir karakter. Babası kasabanın -en- zengini ve yeni eşi ve kızı ile Beth ve annesinin karşısındaki evde yaşıyor. Bu bilgi bile size Beth hakkında oldukça bilgi verebilir.

Asıl olaylar ise yeni koç Colette ve Matt French (Rob Heaps) çiftinin kasabaya gelmesiyle başlıyor. Colette başarılı bir ponpon kız takımı koçu. Matt ise iş konusunda sıkıntılar yaşayan ve Sutton Grove‘da yeni bir başlangıç şansı yakalıyor. İş vereni ise Beth‘in babası Bert Cassidy (Paul Fitzgerald). Böylelikle başarılı koç Collette takımı çalıştıracak, ödüller kazanacak ve kasabaya turistler gelecek falan. Bert’de böyle bir insan işte.

Takıma sıkı bir koç gelince, Beth ile sorunlar işin sadece başlangıcı. Addy‘nin yeni gelen koç ile yakınlaşması, takım içindeki sorunlar ve Collette‘in kasabadaki geçmişi olayları daha da tırmandırıyor.

Açıkçası diziye oldukça ön yargılıydım ve bu yüzden izlemeyi oldukça erteledim. Gençlik dizisi, ergenlerin sorunları falan diyerek geçiştirdim ancak Cesaretin Var Mı? (Dare Me) tüm bu saydıklarımı karanlık bir havada sunuyor. Bunu gece tedirgin bir şekilde araba kullanan genç bir kızın, sonrasında Addy olduğunu anladığımız, kanlı bir telefona baktığı giriş sahnesi oldukça net bir şekilde ortaya koyuyor. İkinci sezonu henüz almamış olsa da yeni bir sezonun gelmesi büyük bir olasılığa sahip. USA Network devam ettirmese de Netflix‘in seriye devam etmesi mümkün. Ben diziye bir şans vermenizi tavsiye ederim. Akıllarda soru işareti bırakan bir finalle son buldu. Çoğu kişi benim başlangıçta sahip olduğum ön yargı ile yaklaşabilir ancak bunları bir kenara bırakın ve şans verin derim. Özellikle yarıdan sonra farklı bir hal alıyor Cesaretin Var Mı? (Dare Me).

Görsel: USA Network

Cesaretin Var Mı? (Dare Me) 1. Sezon İnceleme” için bir görüş

Bir Cevap Yazın

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön