Lady J (Mademoiselle de Joncquières) İnceleme

Edouard Baer, Cécile de France – Mademoiselle de Joncquières
Görsel: © Pascal Chantier / Laurent Desmet DOP – Moby Dick Films

Lady J yada orijinal adıyla Mademoiselle de Joncquières, 18. yüzyıl Fransa’sında geçen bir intikam oyunu.

Yönetmenliğini ve yazarlığını Emmanuel Mouret‘in yaptığı kadrosunda Cécile de FranceEdouard BaerAlice Isaaz gibi isimleri barındıran Lady J (Mademoiselle de Joncquières), ilk olarak Eylül 2018‘de Toronto Uluslararası Film Festivali‘nde (Toronto International Film Festival – TIFF) seyirci ile buluşan film, 8 Mart 2019‘dan itibaren Netflix üzerinden izlenebiliyor.

Paris dışında kırsalda yaşayan genç dul Madame de La Pommeraye (Cécile de France), çapkınlığı ile meşhur Le marquis des Arcis‘in (Edouard Baer) aylar boyu süren ısrarı sonucu, yakın arkadaşının tüm uyarılarını hiçe sayarak, onun aşkına kendini kaptırır. Öyle bir ısrar ki altı ay boyunca işini gücünü bırakıp sadece Madam Pommeraye‘nin ilgisini kazanmaya çabalar. Tabi beklendiği gibi bir süre sonra, diğer kadınlara yaptığı gibi, marki ilgisini kaybeder ve ilişkileri son bulur ve dost kalmaya karar verirler.

Tüm bu olanlardan sonra Madam Pommeraye ince bir intikam planı kurar. Marki için ulaşılamaz bir hedef yaratıp onu süründürmek, servetini ve şöhretini yerle bir etmek. Burada hikayeye Madame de Joncquières ve filme ismini veren, güzelliği ile Markiyi süründürecek olan kızı Mademoiselle de Joncquières dahil oluyor.

Kostümleri, mekanları ve diyalogları ile sizi 18. yüzyıl Fransa’sında eğlenceli ve romantik bir hikayeye dahil eden Lady J, izlemenizi tavsiye edebileceğim bir film.

Görsel: © Pascal Chantier / Laurent Desmet DOP – Moby Dick Films

Lady J (Mademoiselle de Joncquières) İnceleme” üzerine 3 görüş

Bir Cevap Yazın

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön