The Night Agent 1. Sezon İnceleme

Luciane Buchanan ve Gabriel BassoThe Night Agent
Dan Power/Netflix

Netflix’in Shawn Ryan tarafından Matthew Quirk‘ın aynı adlı romanından uyarlanan aksiyon gerilim serisi The Night Agent, bilindik hikayeyi oldukça iyi bir şekilde seyirci ile buluşturuyor.

Genç FBI ajanı Peter Sutherland (Gabriel Basso), dikkati sayesinde metroya düzenlenen bombalı saldırıyı kısmen engellemeyi başarır. Ancak babasından kalan lekelenmiş isim saldırıda Peter’ın şüpheli duruma düşmesi için yeterlidir. Diğer tarafta ise girişimci Rose Larkin‘i (Luciane Buchanan) son derece heyecanlı bir şekilde konuşmasına hazırlanırken görüyoruz. Bu bambaşka hayatlar yaşayan iki insanın yolları ise bir yıl sonra kesişecektir.

The Night Agent – Resmi Fragman
Youtube / Netflix Türkiye

Aradan geçen bir yılın ardından Peter, düşük rütbeli bir FBI ajanı olarak Beyaz Saray’ın bodrumunda, genellikle hiç çalmayan bir telefonun başında gece boyunca beklediği bir göreve getirilmiştir. Gece Harekatı olarak dilimize çevrilen bir görev kapsamında hem FBI hemde Başkan’a bağlı bir şekilde görev yapan ajanların -gece ajanları- acil bir durumda doğrudan Beyaz Saray’a ulaşabildiği telefonunun başında bekleyen Peter’ın mesaisi bir gece son derece aksiyon dolu hale gelir.

Rose’a gelecek olursak aradan geçen bir yılda şirketinde yaşanan güvenlik ihlali sonucu kendi şirketinden uzaklaştırılmış ve iflas etmiştir. Teyzesi ve eniştesinin yanına yerleşen Rose, yurt dışı seyahatinden gelen teyzelerinin telaşlı konuşmalarına tam olarak anlam veremese de kulak misafiri olur. Çok geçmeden evlerinde saldırıya uğrayan teyzesi tarafından eline bir telefon numarası ve bir kaç kelime sıkıştırılan Rose gördüğü saldırganlar kaçarken sığındığı bir evden numarayı arar ve telefonun diğer ucundaki Peter’a ulaşır.

Böylece Beyaz Saray’a kadar sızmış hainlerin varlığından şüphelenen ikili kendilerini tren saldırısınında dahil olduğu bir komplonun içinde bulur ve birbirlerinden başka kimseye güvenemezler.

The Night Agent, defalarca benzeri işlenmiş bir hikaye anlatıyor. Onlarca hatta belki yüzlerce benzeri mevcuttur. Ancak The Night Agent‘ı öne çıkaran bunu yaparken aşırıya kaçmadan seyirciyi fazla yormadan yapıyor olmadı. Ne düşük rütbeli bir ajan bir anda süper kahramana dönüşüyor ne de öyle uçuk kaçık akıl oyunları ortaya konuyor. Evet Peter son derece yetenekli ve Rose son derece akıllı ancak her ikisi de sınırları dahilinde hareket ediyor. Seri gerçekçi, yeterince tatmin eden aksiyon sahneleri ve yer yer seyirciye ters köşe yapan anlatısı ile gayet tatmin edici.

Hikaye, bölümler ilerledikçe farklı karakterlerle genişliyor, dallanıyor ve tekrar karakterlerin yolu bir şekilde kesişiyor. Peter ve Rose’un dışında onların peşindeki kiralık katiller Ellen (Eve Harlow) ve Dale‘de (Phoenix Raei) bir o kadar dikkat çekiyor. Son derece ilgi çekici bu çift bir yandan da hayatlarındaki ve ilişkilerindeki sorunlar ile mücadele ediyor. Sadık bir dost Diane Farr (Hong Chau), görev insanları Chelsea Arrington (Fola Evans-Akingbola) ve Erik Monks (D.B. Woodside) her biri hikayenin önemli bir parçası.

The Night Agent ilk yayınlandığında yaklaşık birer saatlik 10 bölüm gözümü korkutmuştu ve izlememeyi düşünüyordum ancak ilk bölümün ardından akıcı bir şekilde devamı geldi. Netflix’in serinin başarısının ardından devam sezonları ve hatta spin-off yapımları ile The Night Agent‘ı uzun bir süre seyirci ile buluşturacağını tahmin ediyorum.

The Night Agent 2. Sezon Onayı Aldı!

Büyük başarı yakalayan The Night Agent‘ın 2. sezon onayı Netflix tarafından hızlı bir şekilde verildi. The Night Agent ikinci sezonuyla 2024 yılında seyircisi ile buluşacak.

Yaratıcı: Shawn Ryan, Matthew Quirk (hikaye)
Yönetmen: Adam Arkin, Guy Ferland, Seth Gordon, Ramaa Mosley, Millicent Shelton
Senaryo: Imogen Browder, Corey Deshon, Shawn Ryan, Tiffany Shaw Ho, Rachel Wolf, Seth Fisher, Munis Rashid
Kadro: Gabriel Basso, Luciane Buchanan, Eve Harlow, Phoenix Raei, Hong Chau  [..]

Değerlendirme: 3.5 / 5.

7/10

The Night Agent 1. Sezon İnceleme” için bir görüş

  1. Klasik bir Amerika’nın derin devlet niteliğindeki bir dizisi. Sürükleyici ve içinde gerilim barındırıyor. Ama benzerleri ve daha iyileri var tabiki. Yinede emekli ve yapacak fazla bir işi olmayan biri olarak sıkılmadan seyrettim

Bir Cevap Yazın

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön