Geçmişle Dans (Stay Close) İnceleme

Cush JumboStay Close (Geçmişle Dans)
Görsel: Vishal Sharma/Netflix

Netflix’in Harlan Coben ile yaptığı anlaşmanın sonucunda yazarın eserleri bir bir ekrana uyarlanmaya devam ediyor. Gone for Good, The Innocent, Safe, The Woods, The Stranger ve son olarak Stay Close (Geçmişle Dans) izleyici karşısına çıkıyor.

Megan (Cush Jumbo), dışarıdan bakıldığında eşi ve çocuklarıyla beraber mutlu bir aileye ve ideal bir hayata sahip gözükmektedir. Hatta 17 senedir evliliği erteleyen çift düğün hazırlığındadır. Bu durum mutlu aile tablosu Megan’ın bekarlığa vedasının ardından eve döndüğünde üzerinde “Cassie” yazan bir zarf bulana kadar devam eder.

Megan‘ı içine düştüğü korku ve endişe ile baş başa bırakarak dedektif Michael Broome‘a (James Nesbitt) dönüyoruz. Dedektif Broome istemeden de olsa Carlton Flynn‘in kayıp soruşturmasını alır. Ancak biraz araştırdıktan sonra bunun geçmişte çözemedi bir dava ile bağlantılı olabileceği şüphesine kapılır ve üzerine gider.

Sahte paparizi olarak çalışan fotoğraf sanatçısı Ray Levine (Richard Armitage) ise kafasına vurularak gasp edilir ve fotoğraf makinesini çaldırır. Bu birbirinden alakasız üç insanı ise birbirine bağlayan geçmişlerinden başka bir şey değildir. Onların ve çevrelerindekilerin hayatını değiştirecek olan uzun zamandır saklı olan gerçekler bir bir ortaya çıkmaya başlar.

Stay Close – Official Trailer
Netflix Türkiye / Youtube

Geçtiğimiz yıl hemen hemen bu zamanlar The Stranger‘ı izlemiştik. Harlan Coben romanları farklı ülkelerdeki farklı yapım şirketleri tarafından uyarlanıyor ancak The Stranger ve Stay Close, Red Production Company tarafından hazırlanıyor. Stay Close‘da The Stranger gibi ortalama 45 dakikalık 8 bölümden oluşan bir mini dizi.

Stay Close‘u son dakikasına kadar merak içerisinde izledim ve olayların gidişatını tahmin etmek zaman zaman zor oldu. Tamam kabul rastlantılar biraz zorlama gözüküyor. Alakasız karakterlerin yolları bir şekilde kesişiyor. Çok kısa, spoiler olmayacak şekilde bahsedecek olursak Megan’ın kızı Carlton Flynn’ın kaybolmasıyla bağlantılı. Ayrıca bu kayıp dizideki herkes ile uzaktan da olsa bağlantılı. Bu durum biraz sıkıcı gibi görünebilir ama rastlantılar mantıklı bir sürecin ardından gerçekleşiyor ve gerçekten olabilir mi diye sorguladığınızda neden olmasın diyorsunuz. Sonuç olarak Geçmişle Dans (Stay Close) izlemenizi önerebileceğim, özellikle türü sevenler için kaçırılmayacak bir yapım. Bahsetmeden yazıyı bitirmek istemiyorum, Barbie (Poppy Gilbert) ve Ken (Hyoie O’Grady) için ayrı bir yapım yapılırsa da izlesek.

Yönetmen: Lindy Heymann, Daniel O’Hara
Senaryo: Daniel Brocklehurst, Victoria Asare-Archer, Charlotte Coben, Mick Ford, Harlan Coben (novel)
Kadro: Cush Jumbo, Richard Armitage, James Nesbitt, Sarah Parish […]

Bir Cevap Yazın

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön