Murder Mystery 2 İnceleme

Jennifer Aniston ve Adam SandlerMurder Mystery 2
Görsel: Scott Yamano/Netflix

Nick ve Audrey Spitz geri dönüyor. Üstelik ikili bu sefer profesyonel dedektifler olarak karşımıza çıkıyor. Pek başarılı oldukları söylenemez. Yoksa başarılar mı?

Adam Sandler ve Jennifer Aniston‘lı Murder Mystery her ne kadar izleyici tarafından ortalama bir film olarak değerlendirse de ikilinin uyumu ve ilk filmin izlenme oranları Netflix’e devam filmi için yeterli gelmiş görünüyor. Üstelik üçüncü bir film içinde kapı aralık bırakılmış durumda ama oraya geleceğiz. İlk filmde neler olmuştu hatırlamak isteyenler için

İlk filmdeki başarılı performansları sonucu Nick ve Audrey kendi dedektiflik bürolarını kurmuşlar. Ancak işler pek istedikleri gibi gitmemektedir. Üstelik işte sıkıntılar yavaş yavaş evliliklerinde de yaralar açmaya başlar. İlk filmden hatırlayacağınız Vikram The Maharajah‘dan (Adeel Akhtar) gelen düğün daveti ile kısa, her şey dahil tatile hayır diyemezler. Bir yerlerden tanıdık geliyor mu? Kendilerini lüks içinde adeta cennetten bir parça diyebileceğimiz bir tatilde bulan Spitzlerin, damadın yani The Maharajah’ın kaçırılmasıyla belaya bulaşmaları uzun sürmez.

The Maharajah’ın koruması öldürülürken kendisi kaçırılır üstelik işbirlikçilerin adadakilerin olduğu düşünülürken şüpheliler ise Müstakbel eş Claudette (Mélanie Laurent), eski nişanlı Kontes Sekou (Jodie Turner-Smith), iş ortağı Francisco (Enrique Arce) ve Maharaja’ın kız kardeşi Saira (Kuhoo Verma)’dır. Üstelik hepsininde bu suçu işlemek için geçirli sebepleri var. Eski, sadık dost Albay Ulenga‘yı (John Kani) atlamamak gerek. Şüpheli listesi böyle iken gerçek dedektiflerin olaya el atmasıyla Paris’e uzanan olayların sonucunda tüm şüphelerin Nick ve Audrey’e çevrilmesi uzun sürmez.

Adam Sandler ve Jennifer Aniston‘ın uyumuna, performansına söylenecek söz yok. Sırf bu ikili filmi izlemek için en büyük etken. Murder Mystery 2 ise ilk filmin izinden gidiyor. Üstelik bu sefer çözülecek bir cinayetten çok kaçırılma söz konusu. Üstelik Nick ve Audrey amatör dedektiflerden çok bu filmde adeta birer ajan gibiler. Tehlikeli bir trafik sahnesi, camlardan atlamalar, yangınlar, halatlarla eyfel kulesinden sallanmak artık onlar için sıradan aksiyonlar.

Murder Mystery 2 – Resmi Fragman
Youtube / Netflix

Hiç şüphesiz Murder Mystery 2, ilk film gibi Netflix’in hit yapımlarından biri olacaktır. Hatta devam filmi içinde açık kapı bırakılıyor. Komedi uğruna yer yer saçmaladığını düşünsen de Murder Mystery 2‘yi sevmedim desem yalan olur, muhtemelen üçüncü bir film gelse onuda acaba başlarını ne gibi bir belaya sokacaklar diye merak eder izlerim. Murder Mystery 2 tam olarak kafa dağıtmak istediğinizde yada arkada çalsın arada takip edeyim diyebileceğiniz ortalama bir yapım.

Yönetmen: Jeremy Garelick
Senaryo: James Vanderbilt
Kadro: Adam Sandler, Jennifer Aniston, Mark Strong, Mélanie Laurent, Adeel Akhtar  [..]

Değerlendirme: 3 / 5.

6/10

Bir Cevap Yazın

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön