Murder Mystery İnceleme

Jennifer Aniston (Audrey Spitz) ve Adam Sandler (Nick Spitz) – Murder Mystery
Görsel: Scott Yamano/Netflix

New Yorklu bir polis ve kuaför olan eşi, 15 yıl kadar geç kalmış olsalar da, Avrupa’da çıktıkları balayında 70 milyar dolarlık bir cinayetin baş şüphelileri olurlar.

Girdiği dedektiflik sınavından defalarca kalmış olan ve bunu eşinden saklayan polis memuru Nick Spitz (Adam Sandler), kuaför ve aynı zamanda sıkı bir polisiye hayranı olan eşi Audrey Spitz (Jennifer Aniston) evliliklerinde 15 yılı geride bırakmış bir çifttir. Aslında eşine Amazon hediye kartı almakla yetinen Nick, 15 yıl önce verdiği Avrupa gezisi sözünü artık gerçekleştirmek zorunda kalır. Uçakta tanıştıkları Charles Cavendish (Luke Evans) tarafından hafta sonunu geçirmek üzere, amcasının düğününü kutlamak amacıyla teknelerinde düzenlenen aile toplantısına davet edilirler. Başta pek istekli olmayan ikili, diğer seçenekleri ile karşılaştırınca, bu fırsatı kaçırmaz ve daveti kabul eder. 70 milyar dolarlık bir servete sahip olan Malcolm Quince (Terence Stamp), onun genç eşi Suzi Nakamura (Shioli Kutsuna) ve oğlu Tobias‘ın (David Walliams) yanı sıra teknede bir film yıldızı olan Grace Ballard (Gemma Artenton), F1 yarış pilotu Juan Carlos Rivera (Luis Gerardo Méndez), Mihrace Vikram Govindan (Adeel Akhtar) ve eski bir aile dostu olan Albay Ulenga (John Kani) ile onun sağ kolu Sergei‘nin (Ólafur Darri Ólafsson) bulunduğu yatta işlenen bir cinayet sonrasında tüm gözler Nick ve Audrey‘in üzerine çevrilir. Yıllardır bir aile gibi olan bu insanların arasında kim oldukları belli olmayan bu yabancılar doğal olarak şüpheli konumuna düşer ve bir yandan polisten kaçarken bir yandan da katilin kim olduğunu bularak kendilerini aklamaya çalışırlar.

Murder Mystery, ilk olarak 2011 yapımı Just Go with It‘de (Hayatım Yalan!) beraber izlediğimiz Adam Sandler ve Jennifer Aniston ikilisinin birlikte rol aldıkları ikinci film. Kyle Newacheck tarafından yönetilen filmin senaryosunda ise daha önce Zodiac, Independence Day: Resurgence, The Losers gibi filmlerinde senaryosunu yazmış olan James Vanderbilt‘in imzası var.

Murder Mystery Fragman
Netflix Türkiye / Youtube

Aksiyon, gizem ve komediyi bir arada sunmaya çalışan Murder Mystery, öyle harika, günlerce kendinden söz ettirecek, unutulmaz akıl oyunlarının yer aldığı bir film değil. Herkesin cinayet için sebebi olduğu insanlar içerisinde biz de Nick ve Audrey ile akıl yürütüyoruz. Evet yer yer oldukça da güldüm. Bu arada filmin en komik bulduğum sahnelerinin fragmanda yer aldığını söylemeden geçemeyeceğim. İnsan birazını da filme saklar. Sonuç olarak Murder Mystery izlemenizi önerebileceğim bir film. Ancak yukarıda da belirttiğim gibi filmden beklentinizi çok yüksek tutmayın derim. İzledikten sonra film hakkındaki düşüncelerinizi yorumlarda paylaşırsanız sevinirim.

Görsel: Scott Yamano/Netflix

Murder Mystery İnceleme” için bir görüş

Bir Cevap Yazın

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön