The Harder They Fall – İnceleme

Jonathan Majors, Delroy Lindo, Edi GathegiThe Harder They Fall
Görsel: DAVID LEE/NETFLIX

İlk olarak geçtiğimiz Ekim ayından Londra Film Festivali‘nde seyirci karşısına çıkan The Harder They Fall, 3 Kasım 2021’de Netflix’de yayınlandı. Jeymes Samuel tarafından yönetilen filmin senaryosu ise Jeymes Samuel ile Boaz Yakin imzası taşıyor. Oyuncu kadrosunda ise Jonathan Majors, Zazie Beetz, Idris Elba, RJ Cyler, Edi Gathegi, Regina King, Lakeith Stanfield, Delroy Lindo gibi isimler yer alıyor.

Bir zamanlar gerçekten yaşamış isimlerin (isimlere tıklayarak Wikipedia sayfalarına göz atabilirsiniz) kurmaca hikayesinin anlatıldığı Western filmi The Harder They Fall, intikam peşindeki bir adam olan Nat Love‘ın (Jonathan Majors) peşinden bizi Vahşi Batı‘ya sürüklüyor. Sofra başında dualarını edip yemeklerini yemeye hazırlanan bir ailenin hayatı davetsiz misafirlerin gelmesiyle alt üst olur. O gün anne babası katledilen Nat Love, yıllar sonra karşımıza çıkıyor. O gün yaşananlardan sorumlu olanları tek tek avlayan Nat Love, asıl çete lideri Rufus Buck‘ın (Idris Elba) Yuma‘da ömür boyu cezasını çekmekte olduğunu bilmenin rahatlığı ile yeni bir hayata adım atmaya hazırdır. Sevgilisi Mary Fields‘e (Zazie Beetz) ve Jim Beckwourth (RJ Cyler) ile Bill Pickett‘dan (Edi Gathegi) oluşan çetesinin yanına döner. Her şey yolunda giderken Rufus Buck‘ın serbest bırakıldığı haberi gelir. Nat Love‘ın son bir hesabı kalmıştır.

Hemen diğer tarafa dönelim. Bir zamanların korku salan ismi Rufus Buck tüm acımasızlığı ile serbest kalmış ve eski günlerine dönmekte kararlıdır. Rufus‘un yanında Trudy Smith (Regina King) ve Cherokee Bill (Lakeith Stanfield) gibi en az onun kadar acımasız adamları vardır. Nat Love ise intikam için çoktan yola düşmüştür. Tek başına çıktığı yolculukta ise Mary Fields, Jim Beckwourth, Bill Picket, Cuffee (Danielle Deadwyler) ve Bass Reeves (Delroy Lindo) onu yalnız bırakmaz. Peki cesaretleri Rufus Buck ve çetesini yenmek için yeterli olacak mı?

[the_ad id=”2367″]

Silahların bolca patladığı, kasabaların tarruman olduğu, trenlerin baskına uğradığı Western filmlerinin olmazsa olmazı bir çok sahne mevcut. İki saati aşkın süresi ile sakin sahnelerin yanı sıra başladığı zaman aksiyonun bir an bile kesilmediği sahneler barındırıyor The Harder They Fall. Başarılı mekan ve kostümlerin yanı sıra sahnelere eşlik eden müziklerin uyumu harika. The Harder They Fall bir Western filminde arayacağınız her şeye sahip.

The Harder They Fall – Resmi Fragman
Netflix Türkiye / Youtube

The Harder They Fall hakkındaki görüşlerinizi yorumlarda belirtirseniz sevinirim.

Bir Cevap Yazın

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön