Turn Up Charlie 1. Sezon İnceleme

Idris Elba (Charlie Ayo) – Turn Up Charlie
Görsel: Nick Wall/Netflix

Turn Up Charlie, yıllar önce tek parça ile üne kavuşmuş ve bunu kaybetmiş bir DJ’in yeniden dönüş hikayesi.

İkinci sezonu gönder Netflix!

20 yıl kadar önce üne, başarıya ve paraya sahip olan Charlie Ayo, (Idris Elba) yaptığı hatalar sonucu sahip olduklarını ve müzik kariyerini yok etmiş bir DJ. Londra’da teyzesi ile birlikte yaşayan, ailesine işi ve birlikteliği hakkında yalanlar söyleyen, beş parasız, orta yaşlardaki Charlie‘nin dönüş hikayesi en yakın arkadaşı ünlü Hollywood yıldızı David (JJ Feild), eşi ve ünlü DJ olan Sara Craine (Piper Perabo) ve tam bir baş belası olan kızları Gabby (Gabs, Gabrielle)’nin (Frankie Hervey) Londra’ya taşınmasıyla başlıyor.

Kızları için düzenli, iyi bir hayat sağlamak ve kendi ailelerine daha fazla zaman ayırmak için David ve Sara kariyerlerini Avrupa’da devam ettirme kararı alıp Londra’ya taşınırlar. Ancak kızlarına dadı dayandıramayan çift, çocuklarına bakıcılık yapması için Charlie‘ye teklifte bulunurlar. Müzik dünyası ile bağlantılar kurabileceğini düşünen ve paraya da ihtiyacı olduğu Charlie işi kabul eder.

Frankie Hervey, Idris Elba – Turn Up Charlie
Görsel: Nick Wall/Netflix

20 dakikalık 8 bölümden oluşan ilk sezon tam anlamıyla su gibi aktı desem yeridir. Bunda Idris Elba‘nın tabi ki büyük etkisi var ama asıl etkili olan Gabby‘i canlandıran Frankie Hervey ve ikisi arasındaki uyum, ilişki. Ailesinin yoğun iş temposunda hızlı büyümek zorunda kalmış bir kız Gabby. Ancak Gabby tüm yetişkin laflarına, tavırlarına rağmen, bir anda 11 yaşında bir çocuğa dönüyor ve ailesine, annesine babasına ihtiyacı olduğunu olduğunu gösteriyor. Charlie ile aralarında ki bağda bu yüzden kuvvetli. Charlie bir bakıcıdan ziyade aile dostu ve onun arkadaşı oluyor, hatta Gabby, müzik kariyerine geri dönmesi için Charlie‘ye yardım ediyor.

Gabby‘nin sorunları ve yaramazlıkları, Charlie‘nin müzik kariyeri ve egosu, Sara ve David‘in kötü giden evlilikleri derken ilk sezon biti veriyor. Bunda sanırım kısa sürede, uzun bir zaman ,3 -4 ay gibi bir süre, diliminin anlatılıyor olması etkili. Bu durum zaman zaman acaba bölüm mü atladım hissi yaratıyor ama sorun değil, arada geçen zamanda olanları anlıyorsunuz. Londra‘da başlayan hikaye İbiza‘ya kadar yol alıyor. Umarım ikinci sezon gelir ve bizi fazla bekletmez. –Maalesef ilk sezonunun ardından Turn Up Charlie iptal edildi.– Ayrıca yıllara meydan okuyan hit parçası L.U.V ve Sweat ile Charlie Ayo Spotify‘da.

Turn Up Charlie 2. Sezon Gelecek Mi? Turn Up Charlie 2. Sezon Ne Zaman?

Maalesef, yeni bir sezon gelmeyecek. Idris Elba, Piper Perabo, Frankie Hervey ve JJ Feild‘in yer aldığı Turn Up Charlie, ikinci sezon onayını alamayarak ilk sezonunun ardından iptal edildi.

Görseller: Nick Wall/Netflix – © NICK WALL PHOTOGRAPHY

Turn Up Charlie 1. Sezon İnceleme” üzerine 3 görüş

Bir Cevap Yazın

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön