Undercover 1. Sezon İnceleme

Undercover, Netflix‘in Belçika/Hollanda ortak yapımı suç ve polisiye dizisi.

Belçika federal polisinin radarına bölgenin en büyük uyuşturucu üreticilerinden olduğu düşünülen Ferry Bouman (Frank Lammers) takılır. Ancak Limburg’da Belçika-Hollanda sınırında yaşayan Hollandalı Ferry Bouman‘ın suçlamak ve operasyonunu çökertmek için polisin elinde yeterli delil yoktur.

Bu durum üzerine Belçika ve Hollanda polisleri Ferry’nin suç düzenini çözebilmek için yakınına gizli polisler yerleştirmeye karar verir. Belçikalı Bob Lemmens (Tom Waes) ve Hollandalı Kim De Rooij (Anna Drijver), Peter ve Anouk isimleri ile çift olarak, Ferry ve ekibinin kaldığı kamp alanında karavan kiralayarak ona yakınlaşmaya çalışırlar.

Bob uzun uzun planlama yaparak, temkinli bir şekilde hareket etmeyi düşünürken, Kim direkt harekete geçer ve yeni taşınan komşuları olarak Ferry’nin eşi Danielle (Elise Schaap) ile temasa geçer. Kendilerini yemeğe davet ettiren ikili yavaş yavaş Ferry’nin güvenini kazanarak yavaş yavaş çevresine sızmaya çalışırlar. Ancak oldukça şüpheci, zalim ve dengesiz biri olan Ferry’ye yaklaşmak ve güvenini kazanmak hiç kolay olmaz.

On bölümden oluşan ilk sezon boyunca Bob ve Kim‘in Ferry’nin organizasyonunu ortaya çıkarma çabalarının yanı sıra, hayatlarında ki değişimleri, görev için yaptıkları fedakarlıkları, verdikleri kararların sonuçlarıyla yüzleşmelerini ve ikili arasındaki iletişimin gelişimini görüyoruz.

Gerçek olaylardan uyarlandığı, kişi ve isimlerin değiştirildiği söylenen Undercover, hakkındaki kararıma gelecek olursak; dizi oldukça iyi ve bir şansı hak ediyor. İkilinin sürekli açığa çıkma korkusu bize de yeterli gerilimi sunuyor. Bu gerilimde Ferry’nin dengesiz davranışları ve Bob’un agresif hareketleri son derece etkili. Bu arada dizinin orijinal dili Felemekçe. İngilizce ve Türkçe dublajı mevcut. Emin olmamakla birlikte sanırım ikinci sezonu için çalışmalara başlanmış. İzledikten sonra sizde görüşlerinizi yorumlarda paylaşırsanız sevinirim.

Undercover 1. Sezon İnceleme” üzerine 4 görüş

  1. The script of this horrible tv series is a combination of elements to be found in series like ‘Miami Vice’ , ‘Magnum P.I.’ and some other stuff … for example the last episode ending (arrests of all suspects at staged wedding of undercover agents) is completely taken from the movie ‘The Infiltrator’ (2016) … it’s clear to see.

Bir Cevap Yazın

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön