Framed! A Sicilian Murder Mystery (Incastrati) 1. Sezon İnceleme

İtalyan yapımı komedi dizisi Framed! A Sicilian Murder Mystery (Incastrati)’de televizyon teknisyeni olarak beraber çalışan Salvo (Salvatore Ficarra) ve Valentino (Picone), televizyon tamiri için gittikleri evde karşılaştıkları manzara sonucu kendilerini cinayet soruşturmasının ortasında bulurlar.

Televizyonda yayınlanan bir polisiye dizisine delicesine hayran olan Salvo‘nun her iki sözünden biri bu dizi hakkındadır. Aynı zamanda Valentino‘nun kız kardeşi Ester (Anna Favella) ile evli Salvo‘nun evliliği de bu diziye takıntısı sebebiyle sallantıdadır. Valentino ise ilerlemiş yaşına rağmen annesinin baskısı altında ezilmektedir. İki yakın arkadaş televizyon tamircisi olarak çalışmaktadırlar. Televizyon tamiri için gittikleri evde kapının kendileri için açık bırakıldığını düşünerek içeri girerler. Çok geçmeden banyoda ceset ile karşılaşan ikili, Salvo‘nun polisiye dizilerine hayranlığı sayesinde bu durumdan sıyrılmanın yolunu evi tertemiz yaparak hiç orada bulunmamışlar gibi yapmakta bulurlar. Ancak işler hiçte planladıkları gibi gitmez ve kendilerini polis ve mafya arasında sıkışmış bir durumda bulurlar. Serinin İtalyanca orijinal adı Incastrati, sıkışmış da buradan geliyor.

Framed! A Sicilian Murder Mystery – Official Trailer
Netflix / Youtube

Framed! A Sicilian Murder Mystery (Incastrati)’nin her biri yaklaşık yarım saatlik 6 bölümden oluşuyor ve tek seferde kolaylıkla izlenebiliyor. Benim bu yapım ile tanıdığım Salvatore Ficarra ve Valentino Picone İtalya‘nın tanınmış komedi ikilisiymiş. İkili diziyi yönetmekle beraber senaryo ekibinde de yer alıyor. İzlediğim yapımları değerlendirirken en çok önem verdiğim konu izlerken eğlendim mi ve üzerinden zaman geçtiğinde halde hala aklım olup olmadığı oluyor. Framed! A Sicilian Murder Mystery için ortalama bir yapım olduğunu düşünüyordum. Ancak düşündüğüm zaman izlerken eğlendim ve ben bu yazıyı hazırlayana kadar geçen zaman rağmen bazı sahneleri aklıma geldiğinde gülüyorum.

Framed! A Sicilian Murder Mystery, kısa süresini de göz önüne alırsak, izlemenizi tavsiye edebileceğim bir yapım. Dizinin ikinci sezonu olacak mı yoksa bir mini dizi olarak mı hazırlandı konusunda bir bilgi bulamadım. Ancak ikinci sezon gelmese bile bir sona ulaştığını varsayabiliriz. Umarım ikinci sezonu gelir ve Salvo ve Valentino‘nun yeni maceralarını izleriz.

Framed! A Sicilian Murder Mystery (Incastrati) 2. Sezon İnceleme

Yaratıcı: Leonardo Fasoli, Maddalena Ravagli
Yönetmen: Salvatore Ficarra, Picone
Senaryo: Leonardo Fasoli, Maddalena Ravagli, Salvatore Ficarra, Picone, Fabrizio Testini
Kadro: Salvatore Ficarra, Picone, Anna Favella, Marianna Di Martino  [..]

Değerlendirme: 3 / 5.

6/10

Bir Cevap Yazın

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön