Isn’t It Romantic İnceleme

Görsel: Michael Parmelee – © 2017 Warner Bros. Entertainment Inc. All Rights Reserved

Isn’t It Romantic, romantik komedileri eleştiren 2019 yapımı romantik komedi.

İlk olarak 14 Şubat öncesinde (13 Şubat 2019’da) Amerika’da sinemalarda vizyona giren, Isn’t It Romantic, 28 Şubat’ta Netflix üzerinden yayınlandı. Başrolünde Rebel Wilson‘ın Natalie rolüyle yer aldığı Isn’t It Romantic, romantik komedi klişelerini eleştirirken aslında kendisi bir romantik komedi haline gelmiş bir film.

İlk olarak 90’lı yıllarda Julia Roberts ve Richard Gere‘nin rol aldığı Pretty Woman‘ı izlerken gördüğümüz Natalie, annesinin romantik komediler ve özellikle aşk hakkındaki olumsuz düşüncelerinin hedefi oluyor. Sonrasında 25 yıl sonra New York’da yaşayan, aşka olan inancıyla birlikte kendine olan sevgisini de kaybetmiş mimar Natalie ile tanışıyoruz.

Romantik komedileri, klişe, gerçek dışı ve saçma bulan Natalie, metro istasyonunda uğradığı soygun sırasında kafasını çarpar ve uyandığında hayatı, o nefret ettiği romantik komedilere dönmüştür. Üstelik başrolde de kendisi yer almaktadır. Her yerin çiçek böcek, pastel renklere büründüğü, evinin ise adeta dergilerden fırlamış bir hale geldiği işinde başarılı, herkes tarafından sevilen bir alternatif evrende -bu noktada film bana sevdiğim The Good Place‘i anımsatmadı değil- sıkışıp kalan Natalie, kendi sıradan hayatına dönmeye çalışır.

Rebel Wilson‘a Adam Devine, Liam Hemsworth, Priyanka Chopra, Betty Gilpin, Brandon Scott Jones gibi isimlerin eşlik ettiği, Isn’t It Romantic, romantik komedi klişelerini eleştirirken onlarla dalga geçiyor ve bu filmi son derece eğlenceli ve komik yapan tarafı. Ancak bu filmin kendisinin bir romantik komedi olmasına engel olmuyor. Hatta film boyunca bir çok farklı, romantik komedi filmlerinin klişeleşmiş hikayelerini görüyoruz. Zengin ve yakışıklı adama aşık olan sıradan kız, rastlantı sonucu aşkı bulan adam, hayatının aşkı için savaşan kadın, iki kadın bir adam…

Beklentim, tam olarak romantik komedileri eleştiren, gerçek aşkın öyle filmlerde olduğu gibi de başka bir türlü gelişebileceğini gösteren bir film görmekken, klişeleri alıp onlarla dalga geçen ve yine onları kullanarak mutlu sonla biten bir romantik komedi çıktı karşıma. Yani yolu biraz uzatarak yine varılmak istenen noktaya ulaşılmış. Bu Isn’t It Romantic‘i kötü bir film yapmıyor, hatta eğlenceli ve hoş zaman geçirdiğim bir 90 dakika oldu. Fragmanını aşağıda bulabileceğiniz Isn’t It Romantic, şans vermenizi hak eden bir film.

Görsel: Michael Parmelee – © 2017 Warner Bros. Entertainment Inc. All Rights Reserved

Isn’t It Romantic İnceleme” için bir görüş

Bir Cevap Yazın

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön