Kayıp Korsan Krallığı (The Lost Pirate Kingdom) İnceleme

Kayıp Korsan Krallığı (The Lost Pirate Kingdom), yıllarca farklı yapımlarda farklı şekillerde karşımıza çıkan korsanların 18.yüzyılda Karayipler’deki gerçek hikayesinin anlatıyor.

Avrupa’da bir yandan İspanya Veraset Savaşı devam ederken diğer bir yandan Yeni Dünya‘nın keşfiyle İspanya‘nın ardından İngiltere‘de bu yeni dünya’ya açılan kapı konumundaki Karayipler’de var olma mücadelesine girişir. Ancak Dünya’nın bir ucundaki donanmaya yetecek parası olmadığından İngiltere, düşman gemilerine saldırmaları için özel izinli gemicilerle anlaşır. Korsanlar.

İngiltere’nin galibiyetiyle sonuçlanan savaşın ardından taraflar barış ilan eder ve özel izinli gemiciler bir andan kendilerini köşede bulurlar. Bu andan itibaren tarihte Korsanların Altın Çağı olarak adlandırılan dönem başlar.

Kayıp Korsan Krallığı‘nda (The Lost Pirate Kingdom) savaşın ardından Korsanlığın Altın Çağı’nın zirvesinde Karayipler’e korku salan güçlere dönüşen; Benjamin Hornigold (Sam Callis), Henry Jennings (Mark Gillis), Charles Vane (Tom Padley), Edward Thatch (James Oliver Wheatley), Samuel Bellamy (Evan Milton), Anne Bonney (Mia Tomlinson) gibi dönemin bilinen korsanlarının hikayesini anlatıyor. Öyle ki Nassau‘da kendi kurallarının geçerli olduğu ve tüm korsanlara açık bir yerleşim bile kuruyorlar.

Hikayenin oldukça akıcı, heyecan verici bir şekilde anlatıldığı yapımda alanında uzman anlatıcılar da hikayeye eşlik ediyor. Yer yer efektler bakımdan göze batıyor ve bir çok kez tekrar eden sahneler kullanılıyor ancak bu göz ardı edilebilecek bir ölçüde. En azından benim için öyle. Eğer denizlere, korsanlara ve tarihe merakınız varsa izlemeden geçmemelisiniz.

Kayıp Korsan Krallığı (The Lost Pirate Kingdom) hakkında görüşlerinizi yorumlarda paylaşırsanız sevinirim.

Görsel:Netflix

Bir Cevap Yazın

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön