Mr. Right (Bay Doğru) İnceleme

Sam Rockwell ve Anna Kendrick “Mr. Right.” Görsel: Steve Dietl/Focus World

Başrollerini Anna Kendrick ve Sam Rockwell‘in paylaştığı absürt, romantik komedi filmi.

Sevgilisi tarafından aldatılan Martha (Anna Kendrick) daha bu durumu henüz kabullenememişken markette adını daha sonradan öğrendiğimiz Francis (Sam Rockwell) ile tanışır. İlk görüşte gerçek aşkı bulduğuna inanan ikili birlikte bir kaç güzel gün geçirir. Buraya kadar her şey romantik bir filmde olması gereken gibi ilerliyor. İşleri değiştiren ise Francis‘in değişik kafada (kırmızı palyaço burnu takan, dans ederek dövüşen ve müşterilerine kazık atan) bir kiralık katil olmasıdır.

Küçüklükten beri T-Rex olmak isteyen Martha ve kendisini tutan müşterilerini hedef kiralık katil Francis, peşlerindeki eski bir dost ve mafya ile son derece saçma bir mücadeleye girişir.

Filmi izlerken fazla beklentiye girmemek gerek. Tek beklentiniz hoş vakit geçirmek olmalı. Hikaye hızlı ilerliyor, yer yer gülüp eğleniyorsunuz ama o kadar. Aslında Mr. Right bana yıllar önce izlediğim, başrollerinde Katherine Heigl ve Ashton Kutcher olduğu 2010 yapımı Killer (Kiminle Evlendim) filmini hatırlattı. Onda da gizli ajan ve her şeyden habersiz eşinin macerasını izlemiştik. (Ben izlemiştim en azından.) Gerçi yazıyı yazarken baktım IMDB’de 5,4 olmuş puanı ama kötü film değildi.

Mr. Right‘a dönecek olursak 6 puanla izlenebilecek filmler arasına ekleyebiliriz. Dediğim gibi fazla bir beklentiye girmeden izleyiniz.

Bir Cevap Yazın

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön