Diablero (1. Sezon İncelemesi)

Netflix’in Meksika yapımı yeni korku dizisi. Avcı, rahip ve iblisler…

Meleklerin Dünya’yı terk etmesinin ardından, iyilikle kötülük arasındaki dengeyi sağlamak insan iblis avcılarına kalmıştır. Diablerolara.

2. Sezon İncelemesi

Diablero 2. Sezon incelemesi hazır. Buradan göz atabilirsiniz.

İblisler ve avcılar denildiğinde akla ilk olarak Supernatural ve Constantine geliyor. Özellikle Elvis karakterinde Constantine‘den izler görüyoruz. (Constantine ve Keanu Reeves‘in yeri ayrı. Tartışılamaz.)

Photo by Cate Cameron/Netflix – ©

Korku film ve dizilerinden alışık olduğumuz ve sağlam bir sahneyle başlayan dizi, kızı olduğunu ve kaçırıldığını öğrenen rahip Ventura‘nın hayatı, yolunun Elvis Infante ile kesişmesiyle çığırından çıkıyor.

Başlarda “Hadi oradan iblis falan olmaz öyle şey.” diyen Ventura, sonrasında olaylara kendini kaptırıyor ve Elvis ile yaptığı iş anlaşması sıkı bir dostluğa dönüşüyor.

Daha önce Haunting of Hill House‘un ardından yaşadıklarımdan dolayı tek günde bir sezon izlemeyi düşünmedim. Ama öyle olmadı tabi ki. 8 bölümden oluşan ilk sezon gayet akıcı bir şekilde ilerliyor ve o kadar da korkutucu değil. İçerisinde iblislerden avcılara, büyücülerden gizli topluluklara bir çok korku ve gizem ögesi içeren Diablero sıkı bir gerilim dizisi. Yerimizden hopladığımız çok sahne olduğu gibi bir çok yerde de kahkahalar attık. (Ve evet diziyi tek başıma izledim.)

Spoiler Uyarısı!

Yazının bundan sonrasında bana kalırsa spoiler yok. Kısa kısa karakterlerden bahsettim. Yine de söylemedin falan demeyin.

Karakterlere yakından bakacak olursak;

Ventura (Christopher Von Uckermann), düzgün bir hayat yaşamaya çalışan, hikayenin kilit noktası ve ilk sezonda bunun sebebini tam olarak öğrenemediğimiz rahip.

Elvis İnfante (Horacio Garcia Rojas) diablero yani iblis avcısı. İşi sürekli gırgıra vuran ama yaptığı işte son derece yetenekli olan biri. Belli bir ücret karşılığında rahip Ventura’ya yardım etmeyi teklif ediyor. Ve ona dünyanın bilmediği yönünü gösteriyor.

Keta İnfante (Fatima Molina), Elvis’in kız kardeşi. Olaylara son derece hakim ve kardeşler arasında daha çok aklı başında olan Elvis’in arkasını toplayan.

Nancy (Giselle Kuri) ise aslında dizinin asıl kahramanı diyebiliriz. Ekip için kendini sürekli tehlikeye atıyor. İblislerle arası iyi olan Nancy, ihtiyaç duyduğunda onları vücuduna alıp bir nebzede olsa kontrol edebiliyor.

Birde bahsetmezsem olmaz, Isaac (Humberto Busto) var. Elvis‘in eski dostu, Keta‘nın eski sevgilisi. İyi adam.

İkinci sezon için çok büyük soru işaretleri bırakan dizi devam etmezse üzülürüm. İşler daha da büyük bir hale gelmeye başlıyor. İlk sezon içinse puanım 10 üzerinden 8. Kesinlikle bir şans vermelisiniz. Sevdim. Ayrıca şu İspanyolca öğrenme işine ciddi ciddi girişmem lazım.

Kapak görseli: Netflix

Diablero (1. Sezon İncelemesi)” üzerine 3 görüş

Bir Cevap Yazın

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön