Pride and Prejudice and Zombies

Jane Austen‘in Aşk ve Gurur’una, Seth Grahame-Smith‘in zombileri dahil etmesi ile karşımıza çıkan Aşk ve Gurur ve Zombiler romanının sinema uyarlaması. 

19. yüzyıl İngiltere’si, kostümler, balolar, şatolar, aşk, gurur ve zombiler… 

Bennet ailesinin evlilik çağında 5 kızı vardır.  Annelerinin ise tek amacı kızlarına zengin bir kısmet bularak geleceklerini güvence altına almaktadır. Tabi Bennet kızları kılıçlarıyla yaşayan, dövüş konusunda eğitimli olunca onları evlendirmek pek kolay olmuyor. 

Günün birinde Mr. Bingley isimli zengin bir adamın civardaki şatoya yerleşmesi eş arayan kızlar ve anneleri için balolar en önemli konu oluveriyor. Böyle bir baloda zombi avcımız Mr. Darcy (Sam Riley) ve Bennet kız kardeşlerin en büyüğü Elizabeth Bennet (Lily James) birbirlerine tutulur. Gururu için yaşayan asilzade Mr. Darcy, Elizabeth’i zengin koca avcısı, sıradan bir kız olduğunu düşünüp aşkını bastırır. Ta ki Elizabeth‘in cesur, savaşçı yanını görene kadar. 

Photo by Jay Maidment – © 2015 CTMG, Inc. All rights reserved.

Kötü adamlar, sosyal sınıf farkları ve düşünebilen akıllı zombilerin araya girmesiyle kavuşmaları hayli zorlaşan çiftimiz gerçek aşkın gücü sayesinde birbirinden bir türlü kopamaz. 

19. yüzyıla zombileri eklemek zekice. O dönemde hayatta kalmak biraz daha farklı. Arabalar, uçaklar yok. Telsiz kullanamazsın. Tıbbi ilaçlar ve yöntemler daha farklı. Silahlar desen bugünkü teknolojide değil. Kılıcına ve dövüş yeteneğine muhtaçsın. Sahi bunun neden dizisi yapılmıyor? Ayrıca filmde güçlü, bağımsız kadın karakterlere ve onları destekleyen bir babaya yer verilmiş olması son derece güzel bir hareket.

İzlediğinize pişman olmayacağınız, size hoş vakit geçirebilecek film için 10 üzerinden 6 puan verebiliriz. Son sahnesiyle devam filmi için umut versede henüz filmden haber yok. 

Kapak görseli: Sony Pictures Entertainment – © Pride and Prejudice and Zombies 

Bir Cevap Yazın

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön