Now Is Good

Türkçe’ye “Aşk, Şimdi!” olarak çevrilen, başrollerini Dakota Fanning (Tessa Scott) ve Jeremy Irvine‘in (Adam) paylaştığı; Jenny Downham‘ın “Before I Die” adlı kitabından uyarlanan dram filmi.

Uzun yıllar Lösemi ile mücadele eden Tessa, doktorların iyileşmeyeceği yönünde verdikleri karar sonucunda, kalan ömrünü tedavi görerek ve acı çekerek geçirmek yerine ölümü kabullenip gerçekleştirmek istediklerinin peşinden koşar. Aşık olmak, kuralları çiğnemek, limitleri zorlamak… Tabi en önemlisi aşk. Bu esnada olaya komşunun yakışıklı oğlu Adam dahil oluyor.

Aslında film son derece alışkın olduğumuz ve yüzlerce örneğini verebileceğimiz, “Tebrikler, üç ay ömrünüz kaldı. Ölmeden önce yapılacaklar listeniz hazır mı?” tarzı bir konuya sahip. Filmi diğerlerinden ayıran nokta ise Tessa‘nın bu duruma isyan edip üzülmesinden çok, bu durumu büyük bir olgunlukla kabullenmiş, geçmişi ve geleceği bırakıp anı yaşamaya odaklanmış olması.

Filmi izlerken her karakterin yerine, ister istemez, kendinizi koyuyorsunuz. Ölecek olan Tessa, aşkı yeni bulduğu sevgilisini kaybedecek Adam, kızını kaybedecek anne – baba ve durumu tam olarak kavrayamayan kardeş. Kalan olmak mı zor, gidecek olan mı? Hepimiz şimdi oturup ölmeden önce listesi hazırlayacak olsak, çoğunda paraşütle atlama,Everest’e tırmanmak gibi maddeler yer alır. Oysa Tessa‘nın listesinde araba kullanmak, gece denize girmek girmek gibi basit maddeler yer alıyor. Geçmişe özlem duyup, gelecek için kaygılanırken yaşadığımız anın değerini bilemediğimizi bir kez daha yüzümüze vuruyor film.

IMDB’de 7.2 puana sahip film, benden de 7 puan alarak izlenebilecek filmler listesine dahil oluyor.

*Görsel: © 2012 – Warner Bros. Pictures. All rights reserved.

Bir Cevap Yazın

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön