Always Be My Maybe İnceleme

Ali Wong (Sasha Tran) ve Randall Park (Marcus Kim) – Always Be My Maybe
Görsel: Ed Araquel / Netflix

Always Be My Maybe, Ali Wong ve Randall Park’ın başrollerinde yer aldığı, Netflix‘in yeni romantik komedisi.

Komşu evlerde oturan Marcus Kim (Randall Park) ve Sasha Tran (Ali Wong) çocukluktan beri birbirlerinin en iyi arkadaşlarıdır. Ailesi sürekli çalışan Sasha, adeta Marcus‘un ailesinden biri gibi olmuştur. Ancak onlar büyüdükçe ilişkileri de boyut değiştirir ve lise sondan sonra bir daha hiç görüşmezler.

Hayallerinin peşinden koşan Sasha Tran, ünlü bir şef olmuştur. Ve ayrıca sahibi olduğu restoranlarla birlikte parıltılı bir hayata sahiptir. Ayrıca menajeri Brandon Choi (Daniel Dae Kim) ile evlilik hazırlığı yapmaktadır. Marcus ise mahallesinden hiç ayrılmayıp babası ile klima ve fırın montajı işleri yapmakta ayrıca gençlik yıllarından beri Hello Peril adlı bir müzik grubunda yer almaktadır. Müzik grubu da kendisi gibi mahallede sıkışıp kalmıştır.

Tüm hayatı güzel bir şekilde ilerlerken nişanlısı Sasha‘ya düğünü ertelemeyi, kendisinin altı ay boyunca Hindistan’a gideceğini söyler. Sasha ise yeni restoranını açmak için memleketi San Francisco‘ya döner ve 16 yıldır görmediği Marcus ile yolları yeniden kesişir.

Aralarında ki sorunları bir kenara bırakan ikili yeniden birbirlerinin hayatına dahil olurlar. Ve birde Kenau Reeves.

Always Be My Maybe başta da belirttiğim gibi bir romantik komedi. Mutlu bir sona ulaşılacağı kesin. Ancak romantik komedinin asıl olayı insanların gerçek aşkın, romantik hikayelerin var olabileceğini göstermek ve bunu yaparken oldukça güldürebilmek. Always Be My Maybe tüm bunları yapıyor. Üstelik abartısız, gerçekçi, peri masallarından çıkma gibi durmayan bir aşk anlayışı ile beraber.

Nahnatchka Khan‘ın yönetmen koltuğunda oturduğu Always Be My Maybe‘nin senaryosunda ise Michael Golamco ile birlikte Ali Wong ve Randall Park‘da yer alıyor. Birde Keanu Reeves var tabi. Keanu Reeves, kendisinin kibirli bir versiyonu olarak filmde yer alıyor. Hatta Hello Peril‘in kendisi için yazılmış bir şarkısı bile mevcut. Yeri gelmişken Marcus‘un grubu olan Hello Peril‘in 3 şarkılık albümüne buradan ulaşabilirsiniz.

Always Be My Maybe, alışıldık peri tozu kaplı, büyük aşkların ve mucizevi romantik tesadüflerin dışında gerçekçi bir aşk hikayesini yerinde bir mizah ile sunuyor. Ben Always Be My Maybe‘yi oldukça sevdim. İzlemenizi kesinlikle tavsiye ederim. İzledikten sonra düşüncelerinizi yorumlarda paylaşırsanız sevinirim.

Görseller: Ed Araquel / Netflix

Always Be My Maybe İnceleme” üzerine 2 görüş

Bir Cevap Yazın

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön