Dead to Me 2. Sezon İnceleme

Linda Cardellini (Judy) ve Christina Applegate (Jen) – Dead to Me (2020)
Görsel: Saeed Adyani / Netflix

Christina Applegate ve Linda Cardellini‘nin dizisi Dead to Me ikinci sezonu ile ekranlara döndü. Eğer henüz ilk sezonu izlemediyseniz sizi Dead to Me‘nin ilk sezonundan bahsettiğimiz yazıya alalım. Geri kalanlarla beraber Jen ve Judy‘den bahsedelim ve ilk sezonu hatırlayalım.

Başlamadan gelin Dead to Me‘nin ilk sezonunda neler olmuştu kısaca hatırlayalım. Judy eski nişanlısı Steve ile bir kazaya karışır ve Jen‘in eşinin ölümüne sebep olur. Tüm sezon boyunca Judy ve Jen‘in yakınlaşmasını ve dostluklarının başlangıcını, Jen‘nin acısı ile verdiği mücadeleyi ve Judy‘in vicdan azabının yanı sıra işlediği suçu gizleme çabasını izledik. Yani bir tarafta kaybının açısını yaşayan ve hayatına devam etmeye çalışan Jen ve bunun sebebi olan Judy. En son ise Jen‘in Steve‘i yaraladığını ve kanlar içinde havuza düştüğünü gördük. İşte şimdi ikinci sezonda her şey tam tersine dönüyor.

Çok ufak bir spoiler ile devam ediyoruz. Aslında spoiler bile sayılmaz. Bu sezonda tüm işler tersine dönüyor. İkili bir yandan Steve‘in ölümünü gizlemeye çalışırken bir yandan da hayatlarına kaldığı yerden devam etmeye çalışmakta. İşlediği suçun vicdan azabına katlanmaya çalışan Jen, bir yanda da çocukları ile ilgilenmelidir. Judy ise tüm yaşananlara rağmen Steve‘in kaybı ile baş etmeye çalışırken yakın arkadaşına destek olmalıdır.

Christina Applegate (Jen) ve Linda Cardellini (Judy) – Dead to Me (2020)
Görsel: Saeed Adyani / Netflix

İlk sezon kadrosu hemen hemen ikinci sezon ile aynı. İlk sezondan farklı olarak Dedektif Ana Perez rolüyle Diana Maria Riva daha fazla öne çıkarken Michelle rolüyle Natalie Morales ekibe dahil oluyor. İkinci sezon yine ilki gibi yaklaşık yarım saatlik sürelere sahip on bölümden oluşuyor.

Açıkçası ilk sezonu severek izlemiştim. İkinci sezon içinde ilkinden çok daha iyi olmuş ya da ikinci sezon olmamış, kendini bozmuş diyemem. Yine de itiraf etmek gerek biraz zorlayarak bitirdim diyebilirim ikinci sezonu. İlkinden farklı olarak ikinci sezonda Jen ve Judy‘nin komik macerası biraz daha karanlık bir hal almaya başlıyor. Sonuçta ortada bir cinayet ve ceset var.

Dead to Me 2. Sezon – Resmi Fragman
Netflix Türkiye / Youtube

Dizi henüz üçüncü sezon onayını almadı ancak diziyi apayrı bir yere götürebilecek bir final ile son buldu ikinci sezon. Eğer yeni bir sezon gelirse izlemeye devam etmek için üçüncü sezonda çok daha farklı bir yol izlemeliler. Yani tamam bu sezonda Jen, Judy‘nin yaşadıklarını yaşadı onu biraz daha anladı. Aynı şey Judy içinde geçerli. Artık birbirlerini daha iyi anlıyorlar, daha yakınlar, dostlukları eskisinden daha güçlü ancak geleceğine kesin gözüyle baktığım üçüncü sezonda bu dostluk daha fazla izlemeye devam etmeyi sağlar mı emin değilim.

Dead to Me‘nin 2. sezonu hakkındaki görüşlerinizi yorumlarda paylaşırsanız sevinirim.

Dead to Me 2. Sezon İnceleme” üzerine 3 görüş

Bir Cevap Yazın

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön