El Bar (The Bar)

Sıradan bir günde, bulundukları barın çıkışında bir kişinin öldürülmesi ve sokakların bomboş kalması sonucunda dışarı çıkmaya cesaret edemeyen bir grup insanın bulundukları durumdan kurtuluş yolu aradıkları İspanyol gerilim ve komedi filmi. 

Başrollerinde Blanca Suárez (Elena) ve Mario Casas‘ı (Nacho) izlediğimiz El Bar, dışarıda kendilerini bekleyen keskin nişancının olduğunu düşünen bir grup insan bulundukları barda mahsur kalmışlardır. Bekledikleri yardım bir türlü gelmeyince birbirlerine düşen grup ölümlerin artmasıyla adeta güç savaşına tutuşur.

Korku insanların gerçek yüzünü ortaya çıkartır diyerek film boyunca karakterlerimizin gerçek kişiliklerini, zaaflarını ve değişimlerini görüyoruz.

Tek mekanda geçen filmimiz her ne kadar gerilim filmi olsa da – son 15 dakikası dışında – gülmekten ciddiye alıp gerilemedim. Bunda en büyük etken karakterlerin absürtlüğü olsa gerek. Bu kadar ilginç insanın bir araya gelmesi pek olası değil. Yoksa olabilir mi? Sonuçta bir mekanda otururken ne tip insanların arasında olduğumuzu pek bilmiyoruz. Keyifli vakit geçirdiğim izlerken hem gülüp hemde gerildiğim son derece güzel bir film. IMDB de 6.3 puan almış olan El Bar benden de 10 üzerinden 7 puan alıyor. 

Spoiler Uyarısı!

Yazının buradan sonraki kısmında spoiler bulunmaktadır!

Yazmaya başlerken spoiler vermeden kısa bir özet geçmek amacındaydım ama söylemeden geçemeyeceğim bir konu var.

Filmde bir çok mantık hatası var ancak hepsine bir şekilde cevap bulunabilir. En bariz olanı ise virüsün tedavisinde en son 3 kişiye 3 doz kalmıştır. Ama bu üçlü ne yapıyor? Duydukları sesin peşinden gidiyor. Ölümcül virüse maruz kalmışsın. Elinde panzehir var. Yapsanıza işte hemen kendinize iğneleri. Ama yok kanalizasyondayız ve bir ses duyduk hemen takip etmeliyiz. Bu durum sırf son sahnede esas oğlan (Nacho) hayatından ve panzehirden vazgeçip esas kızımızı (Elena) kurtarmış olsun diye yapılmış gibi. Böylelikle bu durumda görmez gelinebiliyor. Haa tabi o kadar bokun içinde yüzdükten sonra o kız en baba virüsleri kapmıştır ama sonuç olarak kurtuldu. 

Spoiler Bitmiştir!

Tehlikeli bölgeden çıkmış bulunmaktasınız. 🙂

Merak ettiğim ise siz aynı durumlarda kalsanız ne yapardınız? El Bar hakkındaki görüşlerinizi yorumlarda paylaşırsanız sevinirim. 

Bir Cevap Yazın

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön