Living With Yourself 1. Sezon İnceleme

Paul Rudd (Miles) – Living With Yourself
Görsel:Eric Liebowitz/Netflix

Bu yazıyı okurken kim bilir belki yorgunsunuz, uykusuz, sorunlardan bunalmış bir vaziyettesiniz. Peki parası neyse vererek, tüm bunları geride bırakıp pozitif, enerji dolu, çekici ve her anlamda sizden daha iyi bir versiyonunuza geçebileceğinizi söylesek? İşte Living With Yourself karşısına böyle bir fırsat çıkan Miles’ın sıradışı hikayesi.

Ant-Man‘imiz Paul Rudd‘un Paul Rudd ile başrolü paylaştığı seride ikiliye Aisling Bea eşlik ediyor. Paul Rudd‘un iki farklı Miles versiyonunu canlandırdığı seride Aisling Bea ise Miles‘ın eşi Kate olarak karşımıza çıkıyor.

Paul Rudd (Miles) – Living With Yourself
Görsel:Eric Liebowitz/Netflix

Tam anlamıyla hayattan, özellikle kendisinden, bezmiş olan, iş hayatında dibi görüren ve evliğinde büyük sorunlar yaşayan Miles, iş arkadaşı Dan’in yönlendirmesi ile yukarıda da bahsettiğim gibi “yeni ve daha iyi bir sen” olmanı sağlama garantisi, 50.000$ karşılığında, veren bir Spa salonuna gider. Ancak sıra Miles’a gelince işler düzgün ilerlemez ve Miles bir mezarda uyanır. Saatlerce yürüdükten sonra evine varan Miles, kendisini evde bulur.

İkili (Miles ve Miles) ilk şoku atlatmalarının ardından sorunun kaynağına, spa merkezine, giderler ve işin aslını öğrenirler. İşlemin sadece bir masajdan, terapiden ibaret olmadığı kısa sürede ortaya çıkar. Yasa dışı bir şekilde insanları klonlayan, DNA’larındaki sorunları düzeltip daha iyi bir versiyonunuzu yaratarak gerçek sizi öldüren bu gizemli işletmede hata sonucunda orijinal Miles hayatta kalmıştır.

Klon olan Miles’ın kendi yoluna gitmesine karar verseler de orijinal Miles’ın anılarına sahip olan klon Miles geri döner ve Miles, kendisi ve hatta daha iyi bir versiyonuyla beraber yaşamak zorunda kalır. Birde Miles’ın kötü giden iş yaşamı ve evliliğine mükemmel klonunun dahil olmasıyla işler çığırından çıkar.

Her biri 20-35 dakika arasında değişen sürelerden oluşan sekiz bölümlük ilk sezonuyla Living With Yourself, özellikle Paul Rudd‘un harika oyunculuğu ve Aisling Bea ile yakaladıkları uyum için bile izlenmeli. Doğrusal olarak ilerlemeyen seride, her bölümde sırayla farklı Miles’ın ve Kate’in gözünden izliyoruz. Başlarda biraz karmaşıklığa yol açacak gibi görünse de bu durum bir sorun yaratmıyor. Sizi daha fazla oyalamadan önce Living With Yourself‘in fragmanıyla başbaşa bırakıyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=Dz4m-WsUE9o
Living With Yourself – Resmi Fragman
Netflix Türkiye / Youtube

Peki sizin Miles gibi bir seçeneğiniz olsa kendinizi daha iyi bir versiyonunuz haline getirmek ister miydiniz? Yoksa daha iyi olmak aslında bizim elimizde mi? Düşüncelerinizi yorumlarda bildirirseniz sevinirim.

Görseller:Eric Liebowitz/Netflix

Living With Yourself 1. Sezon İnceleme” için bir görüş

Bir Cevap Yazın

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön