Nerve (Oyun)

Black Mirror bölümü olabilecek konuya sahip Türkiye’de Oyun adıyla gösterime giren, Jeanne Ryan‘ın Nerve adlı kitabından uyarlanmış, 2016 yapımı, aksiyon, macera filmi. 

Filmin başrollerini Emma Roberts (Vee) ve Dave Franco (Ian) paylaşıyor. Bildiğimiz doğruluk mu cesaret mi? oyununun cesaret kısmını barındıran Nerve adlı oyun, gençler arasında salgın gibi yayılmış, para karşılığında insanların şehirde çeşitli görevler gerçekleştirdiği bir uygulama.

Arkadaşı Sydney’in gazıyla – daha doğrusu ona inat – Nerve‘e oyuncu olarak dahil olur. Bilmediği şey ise vazgeçerse her şeyini kaybedecek olduğudur. Tüm bilgileri oyun yöneticileri tarafından ele geçirilen Vee, görevleri yapmaya başlar. Kısa zamanda oyun içerinde popüler olan Vee, oyunun yönlendirmesiyle Ian ile karşılaşır. Oyunun esiri olan ikili bu duruma bir son vermenin yolunu aramaktadır.

Nerve (Oyun), çokça olumsuz eleştiri almış olsa da, şöyle bir baktığımızda günümüzde bir çok kişi internet üzerinden popüler olma çabasında. Durum tabi ki Nerve noktasına gelmedi. Geleceğini de düşünmüyorum. Ancak böyle bir ihtimalde yok değil. Black Mirror bölümü olabilecek filme puanım 10 üzerinden 6.

Görsel: Photo by Niko Tavernise – Lionsgate

Nerve (Oyun)” için bir görüş

Bir Cevap Yazın

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön