The Babysitter (Bebek Bakıcısı) İnceleme

The Babysitter – Bebek Bakıcısı – Netflix 2017

The Babysitter (Bebek Bakıcısı), 2017 yapımı korku – komedi türündeki Netflix filmi. Başrolü Samara Weaving ve Judah Lewis paylaşıyor.

Cole (Judah Lewis), ailesinin hafta sonu kaçamağına çıkması sonucu her zaman olduğu gibi bakıcısı Bee (Samara Weaving) ile kalmaktadır. Aşırı derecede güzel, eğlenceli olan ve Cole‘un aşık olduğu Bee. Gece uyuması gereken vakitte uyumamış olan Cole, eve yabancıların geldiğini duyar. Merakına yenik düşen Cole, üst kattan bakıcısı Bee ve arkadaşlarını izlemeye başlar. Doğruluk mu cesaret mi? oynayan grubu izleyen Cole, görmemesi gereken bir cinayete şahit olur. Asıl amaçları ayin yapmak olan ekip ve bolca kan. Hatta litrelerce kan. Ve izlendiklerini fark etmeleri sonucu hepsi Cole‘un peşine düşer. Az da olsa geren bir köşe kapmacaya tutuşurlar.

Filmin korku – komedi türünde olduğundan bahsetmiştir. Her şey olabildiğince absürt ve diğer korku türü yapımlarını tiye alıyor. The Babysitter‘ı izlemeye karar verecekseniz bunu bilerek başlamalısınız. Size tam olarak bir korku sunmuyor. Yer yer komik diyaloglar ve durumlar mevcut. İzlemezseniz olur ancak izlerseniz de eğlenebileceğiniz bir film. Ben eğlendim açıkçası öyle izlediğime pişman değilim. Ama bir daha izler miyim? İzlemem, gerek yok.

Eklemeden geçemeyeceğim Sex Education‘ın başrolü Emma Mackey’nin Margot Robbie‘ye benzerliğin bahsediliyor -ki evet benziyor- ancak Samara Weaving ondan daha çok benziyor. Tabi ki Margot Robbie‘nin yeri ayrı, kendisini Birds of Prey‘de bir kez daha Harley Quinn olarak göreceğiz, bekliyoruz.

Görsel: Netflix

Bir Cevap Yazın

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön