Escape Simulator – İlk Bakış

Adıyla her ne kadar kendisini anlatıyor olsa da gelin 19 Ekim’de çıkış yapacak olan Escape Simulator‘a bir göz atalım.

Odadan kaçış, çıkış oyunlarını sevenler için müjde. Pine Studio tarafından hazırlanan Escape Simulator, oldukça zorlayıcı bulmacalar eşliğinde farklı temalarda kaçış oyunları sunuyor. Birinci şahıs bakış açısıyla oynadığımız Escape Simulator Mısır Labirenti, Uzayda Sürüklenme ve Edgewood Malikanesi olmak üzere üç farklı lokasyon temasında çeşitli -15 adet- kaçış odaları sunuyor. Demo versiyonda ise karşımıza hepsinden birer örnek çıkıyor. Mısır labirentinde filmlerden de alışık olduğumuz antik kilit mekanizmalarını çözmeye çalışıyoruz. Uzay mekiğinde ise önce gemiye güç sağlayıp ardından sistemi çalıştırmaya çalışıyoruz. Edgewood Malikanesinin kütüphanesinde ise kitaplar arasından şifreleri çözmeye çalışıyoruz.

Escape Simulator‘u diğerlerinden ayıran kısım ise Co-Op ve topluluk desteği. 3 oyuncu kadar çoklu oyuncu desteği ile bulmacaları arkadaşlarınız ile çözebilirsiniz. Topluluk desteği ile kendi kaçış odanızı tasarlayabilir yada başkalarının hazırladığı odalardan kaçmaya çalışabilirsiniz. Başkaları için kaçış odaları, çözülmeyi bekleyen bulmacalar hazırlamak da en az onları çözmek kadar eğlenceli olacaktır. Oyunun bizim için en büyük eksisi ise Türkçe dil desteğinin olmaması ancak bulmacalarda, en azından demo versiyonda yer alanlar için, buna pek ihtiyaç duyulmuyor.

Escape Simulator‘un demo versiyonu Steam Next Fest kapsamında erişilebilir. Sizde oyunu deneyebilir, istek listenize ekleyerek 19 Ekim’i beklemeye başlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön