Jars – İlk Bakış

Görsel:Daedalic Entertainment

Bulmaca ve kule savunma unsurlarının bir araya geldiği strateji oyunu Jars‘da el çizimi grafikler ile evimizin bodrum katında maceralara atılıyoruz.

Evinin bodrumundaki yaratıklarla mücadelesinde Victor‘a yardımcı oluyoruz. Bodrum katta bulunan rafları kırarak içerisindeki yaratıkları serbest bırakıyoruz. Kavanozların içerisinden çıkan bu yaratıklar dostumuz ve bizim yönlendirdiğimiz minyonlar olabileceği gibi korumaya çalıştığımız sandık ve benzeri nesnelere saldıran yaramazlarda olabilir. Bunlar dışında bize yardımcı olacak eşyalarda elde edebiliyoruz. Elimizde bulunan eşyaları ve minyonları ise akıllıca yerleştirerek savunmamızı oluşturuyoruz.

Oyunda “Merdivenler”, “Raflar” ve “Kahraman” olmak üzere 3 farklı mod bulunuyor. Merdivenlerde oyuna alışırken Raflar modunda minyonları güçlendirebileceğimiz perk sistemi devreye giriyor.. Kahraman modunda ise bir karakteri kavanozları kırmak için yönlendiriyoruz ve kaybettiğinizde başa döndüğünüz ayrı bir seviye sistemine sahip.

JARS – Trailer
Daedalic Entertainment / Youtube

Oyunun giriş bölümünden anladığım kadarıyla bir yandan da Victor’un hikayesini öğrenmeye sürdürüyoruz. Bodrum katında saklanan çok sır var gibi gözüküyor. Minyon ve yaramaz -düşman- çeşitliliği, perkler ve eşyalar ile oluşturulabilecek kombinasyonlar demo versiyonu için bile oldukça çeşitli.

Moustrap Games tarafından geliştirilen Jars‘ın yayıncılığını ise Daedalic Entertainment üsteleniyor. Türkçe dil desteğine de sahip olan Jars, 20 Ekim’de Pc ve Nintendo Switch için çıkış yapacak. Steam Next Fest süresinde oyunun demosunu oynayabilir, istek listenize ekleyebilirsiniz.

Görsel:Daedalic Entertainment

Bir Cevap Yazın

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön