Lord Winklebottom Investigates – İlk Bakış

Agatha Christie ve Sherlock Holmes‘dan esinlenen Lord Winklebottom Investigates‘de 1920’lerin Londra’sına giderek Lord Winklebottom ve ortağı Dr. Frumple‘ın dedektiflik macerasına katılıyoruz.

Bir cinayeti aydınlatmak ve katili yakalamak için Barghest Adası‘na davet alan Lord Winklebottom ortağı Dr. Frumple ile heyecanlı bir maceraya atılır. Karakterlerin birer hayvan olduğu point and click türündeki Lord Winklebottom Investigates‘de gizli objeleri bulup bunları uygun yerlerde, uygun şekillerde kullanarak bulmacaları çözüp şüphelilerle konuşurak katilin peşine düşünüyoruz.

Demo versiyonda yer alan giriş bölümünde bir cinayet sonucu Barghest Adası‘na gitmek için yola çıkıyoruz. 221B’deki dairemizde Dr. Frumple‘a sütlü çayını hazırladıktan sonra soluğu limanda alıyoruz. Adaya yolculuğumuz için biletimiz olmasına rağmen karşımıza bir çok engel çıkıyor. Anahtarlarını unutan pub sahibinden, arızalı bir gemiye ve yola çıkmamak için direnen bir kaptana kadar pek çok engeli çözüyoruz. Bir Zürafa olduğumuz için ikinci kat camına rahatlıkla ulaşabilmemiz ise avantajlarımızdan birisi.

2019’yılının başında Kickstarter‘da başarılı bir fonlama süreci geçiren Lord Winklebottom Investigates, Charlotte Sutherland‘ın tek kişilik oyun stüdyosu Cave Monsters tarafından geliştiriliyor. Elle çizilmiş harika görsellere ve ilgi çekici bizimkine bir o kadar benzer ancak oldukça farklı bir dünyada geçen Lord Winklebottom Investigates, 2022 yılının ilk çeyreğinde PC ve Nintendo Switch için çıkış yapacak.

Sizde Steam üzerinden Lord Winklebottom Investigates’in demosunu deneyebilir, istek listenize ekleyerek takip etmeye başlayabilirsiniz.

Görsel: Cave Monsters

Bir Cevap Yazın

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön