Spacelines from the Far Out – İlk Bakış

Uzayda çılgın bir maceraya hazır mısınız? Kendi uzay taşımacılık işimizi yönettiğimiz Spacelines from the Far Out ile gemimize atlayıp uzaylı yolcularımız ile uzayda sürprizlerle dolu yolculuklara çıkıyoruz.

Uzay serüvenimiz uçuş akademisinde başlıyor. Yapay zeka Arthur-9001 tarafından bir geminin nasıl yönetileceğinden, yolcu ağırlamaya kadar bir çok konuda eğitim alıyoruz. Eğitim bölümünün ardından yolcularımızı da alarak yola çıkıyoruz. Yolculuk sırasından dikkat etmemiz gereken onlarca durum var. Başlangıç olarak gemimizde güç kaynağı, dümen, navigasyon, iletişim, yemek otomatı, jet motoru ve yer çekimi cihazı bulunuyor. Güç kaynağını çalıştırdıktan sonra elde ettiğimiz enerji ile cihazları çalıştırıyoruz ancak başlangıçta 5 cihaz için 4 birim enerji bulunuyor. Neyse ki yer çekimi cihazı güç kullanmadan çalışabiliyor. Diğer cihazlarda ise ihtiyaca göre dengeleme yapmalıyız. Dümen ile yönümüzü belirlerken navigasyon ile yeni yolcuları, benzin ve bakım istasyonlarıyla yolumuzdaki meteorları tespit ediyoruz. İstasyonlarla ve yolcularla iletişim için ise iletişim birimi olmazsa olmaz. Bir taraftan da yolcular acıkıyor, tuvalet ihtiyaçları oluyor ve sıkılıyorlar. Sıkılan yolcular en kolayı tüm işimizi bırakıp dans ediyoruz.

Yolculuk sırasında diğer dikkat etmemiz gerekenler ise yakıtınız, hasar ve arızalar. Yakıtınızı idareli kullanmanız önemli yani navigasyonda her gördüğünüz yolcuya gidemeyebilirsiniz yada benzin istasyonuna giderken yolda kalmayı göze alabilirsiniz. Yolculuk sırasında cihazlarda meydana gelen arızalarda iş yine başa düşüyor ve İngiliz anahtarını alıp tamire başlıyoruz. Aman işiniz bitince aletlerinizi ortalık yerde bırakmayın, takılıp düşersiniz. Meteor çarpması sonucu oluşan hasarlarda ise tamir istasyonuna gitmek zorundayız. Yolcularınıza dikkat edin canı sıkılan gidip yer çekimini kapatabilir. Bu yüzden yolcularınız uzaya bile uçabilir. Geminizin temizliğini atlamayın. Sıkışan yolcular yada denetimler sizi üzebilir. Tüm bu saydıklarıma dikkat etmediğiniz takdirde ise gazetelere kapak olabilir yeniden uçuş okuluna dönebilirsiniz. Ben bunları tek başıma nasıl yaparım derseniz Spacelines from the Far Out, 4 oyuncuya kadar çevrimiçi eşli oynama imkanı sunuyor. Arkadaşlarınız ile beraber Uzay turizminde bir numara olabilirsiniz.

Spacelines from the Far Out, Coffeenauts tarafından geliştiriliyor ve 4 Kasım 2021’de PC (Steam ve Epic Games) ve Xbox One için çıkış yapacak. Oyunun görselliğine bayıldım. Karakterler, arayüzler beni kendine hayran bıraktı diyebilir. Kesinlikle bir göz atmalısınız. Steam Next Fest kapsamında oyunun demosunu edinebilir, istek listenize ekleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön