Fall of Porcupine – İlk Bakış

Yaza veda etmekte zorlandığımız, sonbaharın kendini hissettirmeye başladığı şu günlerde kendine hayran bıraktıran görselliği ile Fall of Porcupine karşıma çıktı.

Buntspecht.Games tarafından geliştirilen Fall of Porcupine, ekibin ilk oyunu olma özelliği taşıyor. Sakinleri hayvanlardan oluşan bir kasabaya eğitimini tamamlamak için şehirden taşınan, genç doktor Finley St. Ursula Hastanesi‘ndeki yeni görevine başlar. Bir yandan hastaları ile ilgilenen Finley diğer yandan ise yeni rutinine adapte olmaya ve meslektaşları ve diğer kasaba sakinleri ile ilişki kurmaya çalışmaktadır.

Fall of PorcupineLast Days of Summer (Demo Trailer)
Fall of Porcupine / Youtube

Önümüzdeki yılın -2022- dördüncü çeyreğinde çıkış yapması planlanan Fall of Porcupine, Last Days of Summer adlı demo versiyonu ile kendisini oyunculara gösteriyor. Demo versiyon 60-90 dakikalık -100 dakika oynamışım- oyun süresi vadediyor ve Finley‘in iki gününe eşlik ederken oynanışa ve oyunun konusuna dair ufak bilgiler ediniyoruz. Günlük hayatının rutininin içerisinde hastalarımızla ve bize verilen görevlerle ilgilenirken meslektaşlarımıza yardım ediyor ve iş çıkışı bir şeyler içmek gibi aktivitelere katılıyoruz. Hastaları tedavi etmedeki oynanış her ne kadar yetersiz gelse de diyaloglar bu eksiği rahatlıkla gideriyor. Hasta ile konuşmalarımızdan rahatsızlığını tespit ediyoruz ve ekranda beliren tuşlara basarak tedavisini gerçekleştiriyoruz. Yada rastgele diyebileceğimiz bir şekilde tedavi için ilaç belirliyoruz. Yada barda otururken oralardakilerle ufak oyunlar oynayabiliyoruz. En azından demo versiyonda durum böyle. Tabii daha çıkışına bir yıl gibi uzun bir süre bulunan oyunda bunlar tamamen değişebilir yada çeşitlenebilir. O yüzden bu bahsettiğimiz olumsuzlukları şimdilik geri plana atabiliriz.

Hastalarla ilgilenme durumu ise bir kaç kez tekrar ettiğinden sıkıcı bir hal alıyor ancak bizimle beraber Finley‘de sıkılıyor. Hayatı monotonlaşıyor. Tabii hastanenin karanlık, gizemli 5. katına giriş yapana kadar. Bu andan sonra hikayemiz hareket kazanıyor ve, ve demomuz son buluyor.

Fall of Porcupine, tam sürümünü merakla beklediğim oyunlardan biri oldu. İlk bakışta görselliğine hayran olduğum oyun, hikayesi ile de bende büyük merak uyandırdı. Umarım tam sürüm içinde bir inceleme yazısı hazırlama fırsatım olur. O zaman kadar sizde Steam üzerinden Fall of Porcupine: Last Days of Summer‘ı indirip deneyebilirsiniz.

Görsel:Porcupine.Game

Fall of Porcupine – İlk Bakış” için bir görüş

Bir Cevap Yazın

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön