FixFox – İlk Bakış

İnsanlık iklim değişiminin olumsuz sonuçlarından korunarak hayatta kalmak için DNA’sını hayvan DNA’sı ile birleştirir. Sahip oldukları kürkün yanı sıra uzun uzay yolculukları için kış uykusu özelliğini de kazanırlar.

Bilim kurgu macera oyunu FixFox‘da böyle bir gelecekte SPACR olarak adlandırılan uzay tamircisi Vix olarak maceraya atılıyoruz. Üstelik yapay zekaya sahip alet kutumuz Tin‘de bu macerada bize eşlik ediyor. Talihsiz bir kaza sonucu kendimizi aletlerin kullanımının yasak olduğu bir gezegende buluyoruz. Robotlarla dolu bu gezegende hemen hemen hiçbir şeyin doğru olarak çalışmadığını fark etmemiz uzun sürmüyor. Yapılacak tek şey tamire başlamak ve eve dönüş için bir yol aramak.

8 bit piksel görselliği ile koca bir gezegeni keşfettiğimiz FixFox‘da tamir için madeni para, yara bandı gibi alışa gelmedik araçlar kullanıyoruz. Scooterımıza atlıyor ve gezegende farklı yerleşim yerlerini keşfederken tamir için kullanabileceğimiz eşyalar toplarken görevden göreve koşuyor arada yemek için mola veriyoruz. Gece olduğunda ise ateşimizi yakarak kampımızı kuruyor ve güzel bir uykuya dalıyoruz.

FixFox Game Trailer
Youtube / Rendlike

Prag‘da bulunan ve şiddet içermeyen oyunlar geliştirmeye odaklanmış tek kişilik Rendlike oyun stüdyosu tarafından geliştirilen FixFox 31 Mart’ta Steam‘de çıkış yapacak ancak fiyatı henüz belirli değil. FixFox‘un demosu bile bir kaç saatlik oynanış sunuyor. Sakin, eğlenceli bir uzay macerası isterseniz, FixFox‘u istek listenize eklemenizi tavsiye ederim. Daha fazla detay için FixFox Steam sayfasına göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön