Kırık Kalpler İçin Astroloji Rehberi (Guida astrologica per cuori infranti) – 1. Sezon İnceleme

Alice (Caludia Gusmano) – Kırık Kalpler İçin Astroloji Rehberi
Görsel: Lucia Iuorio / Netflix

Yıldızlar geleceğinizi belirlemede yol gösterici olabilir mi? Şans, para yada aradığınız gerçek aşkı size getirebilirler mi? Tüm bu soruların cevabını Alice (Claudia Gusmano) ile Kırık Kalpler İçin Astroloji Rehberi‘nde arıyoruz.

Uyarlandığı Silvia Zucca‘nın An Astrological Guide for Broken Hearts adlı romanıyla aynı adı taşıyan Netflix’in İtalyan yapımı romantik komedisinde, otuzlu yaşların ortasında olan Alice‘in yıldızların rehberliğinde gerçek aşkı arayışını izliyoruz. Alice‘den biraz daha bahsetmeliyim. Dora Tv adlı bir televizyon kanalında yardımcı yapım yönetmeni olarak çalışan Alice, aslında tüm işleri kendisi halletmesine rağmen kendini öne çıkaramamıştır. Üstelik kendisini terk eden eski sevgilisi Carlos (Alberto Paradossi), üçünün aynı yerde çalıştığı, aynı zamanda patronun asistan olan Cristina (Lucrezia Bertini) ile evlilik hazırlığındadır ve ikili bebek beklemektedir. Alice‘ın hayatı ise Tio (Lorenzo Adorni) ile tanışmasıyla değişir. Astroloji konusunda oldukça bilgi sahibi olan Tio, Alice‘e rehberlik etmeye başlar. Kanala yeni gelen kreatif direktör Davide Sardi (Michele Rosiello) ise olayların akışını tümünden değiştirir.

Kırık Kalpler İçin Astroloji Rehberi‘nin ilk sezonu 30’ar dakikalık altı bölümden oluşuyor ve her bölümde bölüme adını burca sahip bir kişi beliriyor Alice’in hayatında. Toplamda üç saat gibi bir dizi için kısa sayılabilecek bir süreye sahip sezon hakkında daha fazla detay vermemem uygun olur sanırım. Kırık Kalpler İçin Astroloji Rehberi (An Astrological Guide for Broken Hearts), bir yapımın romantik komedi olması için sahip olması gereken her şeye sahip. Kalbi kırık bir kadın, her zaman destekçisi olan yakın arkadaşlar, ortalıkta gezen eski sevgili, yakışıklı bir adam ve kafa karıştıran diğer adamlar. Bu sefer işin içine astroloji ve yıldızlar da dahil oluyor. Claudia Gusmano ve Lorenzo Adorni‘nin hayat verdiği Alice ve Tio karakterlerini çok sevdim. İkilinin performansı ve aralarındaki uyum diziyi izleten en büyük etken. Komedi, romantizm, dram her şeyin tam olarak dengeli olduğunu düşünüyorum. Hayattan kopuk karakterler yok karşımızda. Tüm kalp kırıklıklarına rağmen sabah kalkıp işine giden, büyük annesine bakan, evliliği ile sorunlar yaşayan karakterler var karşımızda.

İkinci sezonun henüz yayın tarihi belli olmasa da beklediğimiz gibi diğer altı burca yer verilen bölümler IMDB sayfasında göründü. Peki siz astrolojiye inanır mısınız?

Görsel: Lucia Iuorio / Netflix

Bir Cevap Yazın

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön