Chopsticks İnceleme

Görsel: Netflix

Chopsticks, Netflix’in ilk Hint yapımı orijinal filmi.

Chopsticks, Nirma‘nın (Mithila Palkar) ilk arabasını, kırmızı bir i10, almasıyla başlıyor. Daha ilk olarak plakadaki sayıların uğursuz geleceğini düşünen Nirma, annesinin de dediklerini dinleyerek daha aracın daha üstündeki kurdeleyi, koltuklardaki poşeti sökmeden tapınağa gider. Burada vale sandığı bir adama aracını kendi elleriyle teslim eden -resmen hediye eden- Nirma gerçeği anladığında artık çok geçtir.

İlk iş polise giden Nirma, burada karşılaştığı bir suçludan, kendisini Artist ( buradan sonra Sanatçı olarak devam edeceğim) olarak tanıtan bir adamın ona yardım edebileceğini ve adamın numarasını öğrenir. Uzun bir tereddütten sonra yardım istemeye karar veren Nirma, Sanatçıyı (Abhay Deol) arar. Ve arabasının peşine düşer.

Spoiler Uyarısı!

Yazının devamı tat kaçırmayacak derecede spoiler içermektedir.

Nirma, öz güven sorunları yaşayan, hafif saf diyebileceğimiz sempatik bir Mandarin tercümanıdır. Sürekli motivasyon ve özgüven tazeleyici sözler dinleyip bunları tekrar etmektedir. İşte yerine ise sürekli ezilen kişidir. Birde adının Nirma adlı deterjandan geldiğini öğreniyoruz. Sanatçı ise kilit uzmanı, gizemli havalar takınan ayrıca mutfakta yetenekli bir suçludur.

Nirma‘nın aracını bulmasına yardımcı olmanın yanı sıra, Sanatçı adeta Nirma‘nın kendine olan güvenini kazanmasına yardımcı olacak bir öğretmen konumuna gelir. Filmin en çok sorun yaşadığı kısımda bu, ikilinin arasındaki ilişki. Suç ortakları, yakın arkadaşlar yoksa romantik bir ilişki mi? Ancak asıl filmi tökezleten mizah malzemelerinin tekrar tekrar, bıktırana kadar kullanılması. Evet, Nirma deterjan markasının adı, evet komik ama bu kadar tekrarlanmasa. Kötü adamımız, keçisi ve en sevdiği şarkıyı söylettiği şarkıcı. İlkte güldükte sonrasında biraz komik olmaktan çıkıyor sanki.

Spoiler Uyarısı!

Spoiler son bulmuştur.

Chopsticks, öyle asla izlenmez, berbat bir film değil. Ancak başka seçenekler her zaman vardır. Bir sonraki seçeneğe geçerseniz, kaybettiğiniz pek bir şey olmaz açıkçası.

Görsel:Netflix

Chopsticks İnceleme” için bir görüş

Bir Cevap Yazın

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön