Close İnceleme

Close, Noomi Rapace ve Sophie Nélisse‘nin başrollerinde olduğu, 2019 yapımı, aksiyon gerilim türündeki Netflix filmi.

Dünyanın önde gelen kadın korumalarından – müşterili arasında J.K. Rowling, Nicole Kidman ve İngiliz Kraliyet Ailesi üyeleri mevcut (Kaynak: EW) Jacquie Davis‘in gerçek hayatından ilham alınarak yaratılan ve Noomi Rapace tarafından canlandırılan Sam‘i filmin başında savaş bölgesinde, basın mensuplarını korurken görüyoruz.

Karaktere giriş yapıldığı bu kısımda gayet güzel bir aksiyon sahnesiyle birlikte Sam‘in hayatı ve geçmişi hakkında ufak bilgiler ediniyoruz.

Çalıştığı şirket tarafından gönderilen bir haftalık görev karşılığında 10 bin dolarlık iş teklifini istemeyerek de olsa kabul eden Sam‘in yeni görevi babası vefat eden ve maden krallığının mirasçısı olan Zoe (Sophie Nélisse)’yi korumak ve Fas’a kadar ona eşlik ederek güvenli dağ evine götürmektir. Tam görevini tamamlayıp ayrılacağı sırada güvenli eve saldırı olur ve Sam, Zoe‘yi oradan çıkarır. Kimseye güvenemeyecekleri bir ortamda kalan Sam ve Zoe, peşlerindekilerden kaçarken, ikili arasında zamanla dostluk kurulur.

İyi oyunculuklar ve tatmin edici aksiyon sahnelerinin yanında Close, sıradan bir aksiyon filminden fazlasına sahip değil. Puanlama kısmına gelecek olursak 10 üzerinden 6 ile Close, izlenebilecek filmler arasında yerini alıyor ama beklentiniz çok yüksek olmasın.

Görsel: Netflix

Close İnceleme” için bir görüş

Bir Cevap Yazın

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön